Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze Cyberpunk 2077 na Stadii apelują o możliwość eksportu zapisów

W obliczu wyłączania usługi.

Gracze Cyberpunk 2077 na Stadii - grupa zapewne nieliczna - apelują do CD Projektu o możliwość eksportu zapisów, by móc kontynuować zabawę na innych platformach sprzętowych.

Prośba jest oczywiście pokłosiem ogłoszenia, że w styczniu przyszłego roku platforma streamingowa zostanie na dobre wyłączona. Użytkownicy stracą więc dostęp do danych, w tym do plików save. Amerykańska korporacja obiecuje pełny zwrot pieniędzy, lecz to nie przemawia do wszystkich.

„Proszę, czy CD Projekt może włączyć zapisy w chmurze także na Stadii? Bardziej obchodzi mnie mój save niż zwrot pieniędzy” - nawołuje jeden z fanów w serwisie Reddit. Inni szybko przybyli z pomocą, oferując wskazówki na temat tego, jak obejść problem.

Okazuje się bowiem, że usługa Google Takeout - pozwalająca pobrać dane zbierane na nasz temat przez firmę - obejmuje niekiedy także zapisy ze Stadii. Wystarczy ściągnąć pliki, a te zadziałają następnie w wersji GOG. Już teraz pojawiają się głosy mówiące o tym, że tych konkretnych danych jednak nie ma, więc wygląda na to, że potrzebna będzie interwencja studia.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze