Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Google Stadia przechodzi do historii. Firma zamyka usługę

Klienci otrzymają zwrot pieniędzy.

Google poinformowało, że wraz z początkiem przyszłego roku wyłączy usługę Stadia. Użytkownicy otrzymają ponadto zwrot pieniędzy za zakupione kontrolery i gry.

Chociaż podejście Google Stadia do strumieniowania gier opierało się na mocnych fundamentach technologicznych, to nie uzyskało wśród konsumentów oczekiwanej popularności. W związku z tym podjęliśmy trudną decyzję o likwidacji usługi” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Firma poinformowała, że Stadia będzie jeszcze dostępna do 18 stycznia 2023 roku, aby gracze mogli dokończyć rozpoczęte sesje gier. Po tym czasie rozpocznie się proces zwrotów pieniędzy za zakupiony sprzęt (specjalne kontrolery Stadia), gry oraz dodatki do gier. Internetowy gigant spodziewa się, że wypłacanie zwrotów zostanie zrealizowane do połowy stycznia 2023.

Niemniej, Google wciąż widzi potencjał w technologii opracowanej na potrzeby usługi streamingowej i zostanie ona wykorzystana w innych gałęziach firmy, takich jak YouTube, Google Play czy rozszerzona rzeczywistość. Przypomnijmy, że Google Stadia zadebiutowało 19 listopada 2019 roku, początkowo jako płatna usługa, a od 8 kwietnia 2020 stała się darmowa.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze