Skip to main content

Gracze chcą nadać Portalowi drugie życie. Ambitny projekt robi wrażenie

Dostał nawet własną zakładkę na Steamie.

Portal: Revolution to ambitna modyfikacja do kultowego Portala 2, która opowie o wydarzeniach spomiędzy dwóch odsłon serii. Darmowy projekt doczekał się nawet własnej zakładki w katalogu Steama, a teraz poznaliśmy oficjalną datę premiery.

Modyfikacja zostanie udostępniona za darmo - o ile oczywiście posiadamy oryginalną grę - już 5 stycznia przyszłego roku. Za produkcje odpowiada zespół Second Face Software, a efekty prac deweloperów możemy zobaczyć w zwiastunie. Materiał zebrał już ponad 300 tysięcy wyświetleń, co pokazuje, że marka wciąż cieszy się ogromną popularnością.

Twórcy chwalą się, że Portal: Revolution zaoferuje 40 nowych poziomów z łamigłówkami, przy rozwiązywaniu których skorzystamy z nowych narzędzi, w postaci choćby nieznanego wcześniej wariantu kostki. Zadania będą wymagające, ale nie do przesady. Przygotowano także specjalne samouczki, które wyjaśnią bardziej skomplikowane mechaniki. W zależności od doświadczenia gracza, modyfikacja powinna zapewnić ok. 5-7 godzin zabawy. Projekt powstał wyłącznie z myślą o rozgrywce singleplayer.

Rozgrywające się pomiędzy Portal i Portal 2, Portal: Revolution opowiada zupełnie nową historię z wykorzystaniem nieznanych wcześniej postaci” - czytamy w opisie moda. „Wcielasz się obiekt testowy, który zostaje obudzony przez sferę osobowości zwaną Stirling, a następnie dołączasz do misji znalezienia potężnego urządzenia, zdolnego przywrócić laboratoria Aperture do dawnej świetności”.

Projekt powstał w oparciu o Portal 2: Community Edition, a więc z wykorzystaniem ulepszonego silnika Source. „Pozwoliło nam to wprowadzić wiele mechanik i ulepszeń do silnika, aby stworzyć elementy, które byłyby niemożliwe w Portal 2” - wyjaśniają dalej twórcy. Gracze mogą liczyć na pełne udźwiękowienie w języku angielskim oraz niemieckim, a także drobne aktualizacje po premierze.

Zobacz także