Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film Portal od JJ Abramsa powstaje i ma się dobrze

Scenariusz już jest gotowy.

  • Zapowiedziany osiem lat temu film na podstawie Portal nadal powstaje
  • Twórcy dostrzegają duży potencjał w projekcie

W 2013 roku zapowiedziano plany stworzenia ekranizacji Portal, czyli słynnej gry logicznej od Valve, ale do tej pory o projekcie było cicho. Twórcy zapewniają jednak, że projekt nadal powstaje.

JJ Abrams, którego studio Bad Robots nadzoruje prace nad filmem, w rozmowie z serwisem IGN ujawnił, że mimo kilkuletniego milczenia, adaptacji produkcji o zabawie z portalami nie porzucono.

- W zasadzie mamy już scenariusz do filmu Portal [w Warner Bros., które jest zaangażowane w projekt - dop. red.]. Jesteśmy podekscytowani obranym podejściem i pomysłem, wydaje się, że wszystko jest już na dobrej drodze - przekonuje twórca.

- Produkcja ma ogromny potencjał z wielu powodów, a jednym z nich jest ograniczona narracja gry, której fabuła jest genialnie opowiedziana. (...) To będzie super zabawa - dodaje. Słowa Abramsa sugerują, że ekranizacja nawiążę do pierwszej części cyklu z niemą bohaterką Chell.

W tej samej rozmowie poruszono kwestię innej adaptacji - filmu na podstawie Half-Life. Szef studia Bad Robot stwierdził jednak, że obecnie nie trwają „aktywne” prace nad projektem. Warto zaznaczyć, że Portal i przygody Gordona Freemana osadzone są we wspólnym uniwersum.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze