Skip to main content

Czyżby Portal 3? Valve ma pracować nad nową grą logiczną

Są dwie poszlaki.

Dwaj pracownicy Valve poinformowali w mediach społecznościowych, że pracują bądź pracowali nad nową grą logiczną. Jeśli wierzyć opisom, tajemniczy tytuł miałby zawierać świeże, „niewidziane nigdy wcześniej” elementy rozgrywki.

Uwagę zwróciły aktualizacje na profilach w serwisie Linkedin dwóch deweloperów. Byoang Zhu, który pracuje w firmie twórców Steama jako artysta, dodał informację, że od ponad roku pracuje nad „niezapowiedzianym tytułem”. Nieco więcej ujawnił natomiast projektant poziomów Michael Anderson, który opuścił szeregi Valve na początku roku.

Stworzyłem ze swoim zespołem szereg prototypów, skupionych na ambitnym, niewidzianym nigdy wcześniej gameplayu niezapowiedzianego jeszcze tytułu. Pracowałem od podstaw nad sztuczną inteligencją, mechanikami rozgrywki oraz zagadkami” - napisał Anderson w swojej sekcji doświadczenia zawodowego.

Biorąc pod uwagę, że najsłynniejszymi grami logicznymi wydanymi przez Valve jest oczywiście seria Portal, to być może twórcy szykują się na przełamanie żartobliwej „tradycji” i zaprezentowanie trzeciej odsłony cyklu. Rok temu, w celu promocji Steam Decka, firma udostępniła niewielki spin-off serii w postaci bardzo ciepło przyjętego Aperture Desk Job.

Niemniej, obecnie wydawca szykuje się do wypuszczenia Counter-Strike 2, więc na zapowiedzi kolejnych tytułów zapewne będziemy musieli jeszcze poczekać - niewykluczone, że po premierze gracze znajdą w najnowszej odsłonie strzelanki niewykryte wcześniej błędy, które trzeba będzie jak najszybciej naprawić.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Zobacz także