Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracz wydał ponad 150 tysięcy dolarów w mobilnym Transformers: Earth Wars

Na mikrotransakcje

Transformers: Earth Wars to mobilna produkcja o tytułowych robotach. Okazuje się, że jeden z graczy podczas rozgrywki na transakcje cyfrowe wydał ponad 150 tysięcy dolarów, czyli około 584 tysiące złotych.

Informację przedstawił dyrektor generalny odpowiedzialnej za projekt firmy Yodo1 - Henry Fong - podczas wystąpienia na australijskim Melbourne International Games Week. Później w rozmowie z serwisem Kotaku potwierdził, że faktycznie deweloperzy otrzymali taką kwotę.

W grze kierujemy wielkimi robotami

Warto zaznaczyć, że Transformers: Earth Wars to darmowa gra, choć z możliwością dokonywania zakupów, które „wspomagają rozgrywkę”. Nie jest jednak jasne, na co dokładnie wspominany gracz wydał ponad 150 tysięcy dolarów.

Co ciekawe, użytkownika, który przeznaczył tak dużą ilość pieniędzy, Fong nazywa „wielorybem”. Takim określeniem menedżer opisuje osoby o zasobnych portfelach, czyli potrafiących zainwestować w wirtualne przedmioty duże sumy.

Szef Yodo1 opowiedział także o opracowanych narzędziach, których celem jest lokalizowanie graczy skłonnych wydawać gotówkę. Przygotowano na przykład opartą na uczeniu maszynowym sieć neuronową, analizującą zachowania grających i czasy rozgrywki, by przewidzieć, którzy są skłonni przeznaczyć swoje oszczędności.

Fong przekonuje, że system potrafi z dokładnością do 87 procent wskazać potencjalnych „wielorybów”. Dodaje, że istnieje możliwość zaprojektowania rozwiązania, które przedstawi różnym użytkownikom paczki o odmiennych cenach, ale wprowadzenie mechanizmu jest mało prawdopodobne, ponieważ spotkałoby się z krytyką fanów.

Źródło: Kotaku

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze