Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra z serii Anno trafi na konsole po raz pierwszy od 25 lat

Anno 1800 chwali się 2,5 mln graczy.

W ekonomiczną strategię Anno 1800 zagrało już ponad 2,5 mln graczy, a produkcja postara się wkrótce powiększyć wynik na konsolach - co będzie pierwszym takim przypadkiem w 25-letniej historii serii (nie licząc dwóch spin-offów).

„Gracze na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S będą mogli po raz pierwszy sprawdzić podstawowe założenia cyklu, budując miasta, skomplikowane sieci handlowe, kolonizując nowe kontynenty i negocjować z oponentami: dyplomatycznie, komercyjnie lub militarnie” - czytamy na oficjalnej stronie.

Premiera na wspomnianych konsolach już 16 marca. Twórcy zapowiadają poprawki w oprawie graficznej oraz - co na pewno się przyda - przeprojektowany interfejs oraz system sterowania.

„Popularność i sukces wersji PC daje nam możliwości przygotowania odsłony konsolowej, dzięki mocy obecnej generacji sprzętu. Przeniesienie najpopularniejszej części Anno na te platformy to dla nas prawdziwa szansa, by dotrzeć do nowych graczy” - zapewnia producent wykonawczy Stéphane Jankowski.

Anno 1800 ukazało się w kwietniu 2019 roku, szybko podbijając serca fanów po mniej udanych eksperymentach w przeszłości, opowiadających o przyszłości: Anno 2070 oraz Anno 2205. Powrót do czasów rewolucji przemysłowej wyszedł serii na dobre, co potwierdza nie tylko liczba graczy, ale także wieloletnie wsparcie, jakie otrzymała produkcja.

Szczegółów nie podano, lecz można mieć nadzieję, że konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S otrzymają jakąś formę zbiorczego wydania. W przeciwnym przypadku graczy z pewnością czeka wydatek - cztery sezony dodatków przełożyły się na mnóstwo DLC.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Anno 1800

PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze