Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PC mocniejsze dochodowo niż PS4 dla Ubisoftu w nowym roku fiskalnym

Dzięki Anno 1800.

W pierwszym kwartale 2019 roku fiskalnego PC wyprzedziło PlayStation 4 i zostało najbardziej dochodową platformą dla Ubisoftu - poinformowali przedstawiciele firmy podczas rozmowy z inwestorami.

Warto zaznaczyć, że rok fiskalny rozpoczyna się 1 kwietnia. Jedyną większą premierą francuskiego wydawcy po tym terminie był debiut Anno 1800. The Division 2 ukazało się w marcu.

Mimo to, przy obliczaniu danych dotyczących sprzedaży pod uwagę brane są także mikropłatności - choćby z Rainbow Six Siege - czy też dodatki do Assassin's Creed Odyssey.

W sumie sprzedaż na PC stanowi na chwilę obecną 34 procent wpływów Ubisoftu w bieżącym roku fiskalnym. PS4 plasuje się na drugim miejscu z wartością 31 procent. Następnie jest Xbox One (18 procent), Switch (5 procent) i gry mobilne (7 procent).

Yves Guillemot, prezes firmy, zaznaczył, że Anno 1800 „poradziło sobie bardzo dobrze” na platformie Uplay. Gra jest też dostępna na Epic Game Store. Przy okazji ujawniono, że w tym roku zadebiutują dwa dodatki do nowej części strategicznego cyklu.

The Division 2 poradziło sobie podobno bez zarzutu na Uplay Store

Przed końcem 2019 roku Ubisoft wyda prawdopodobnie jeszcze tylko jedną produkcję - podobnie jak Anno, wyłącznie na PC. To restart cyklu The Settlers, który ma zadebiutować jesienią.

Źródło: PC Gamer

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze