Skip to main content

Gothic najwyraźniej zmierza na Switcha. Mamy pierwszy teaser

Zaskakująca zapowiedź od twórców.

Wygląda na to, że seria Gothic może trafić na konsolę Nintendo Switch. Na oficjalnym profilu gry opublikowano dosyć zaskakujące zdjęcie.

Na oficjalnym Twitterze poświęconym serii Gothic pojawił się wpis z życzeniami noworocznymi. Do tweeta dołączono również zdjęcie przedstawiające grę Gothic 2, uruchomioną właśnie na Switchu. Możemy więc zgadywać, że firma THQ Nordic ma w planach wydanie produkcji - lub nawet całej serii - na przenośnej konsoli.

Zbliża się już koniec roku, dlatego chcemy podziękować każdemu z was za nieocenione wsparcie. Bez was Gothic nie stałby się tym, czym jest dzisiaj. Szczęśliwego Nowego Roku, Bezimienni! Niech nadchodzące lata będą pełne niespodzianek” - czytamy we wpisie. Szczególną uwagę przykuwa ostatnie zdanie, jawnie sugerujące, że twórcy przygotowują dla graczy coś niespodziewanego.

Pomysł przeniesienia tak starej gry na Switcha może wydawać się dosyć niewiarygodny, przypomnijmy jednak, że na wspomnianą konsolę trafi niedługo Risen. Konwersję pierwszej części serii zapowiedziano już w listopadzie. Odświeżone wydanie trafi także na PlayStation 4 oraz Xbox One.

Wszystko wskazuje na to, że THQ Nordic ma wobec Gothica duże plany. Na przyszły rok zaplanowano bowiem premierę Gothic Remake, którego nowy zwiastun opublikowano w zeszłym tygodniu. Pierwsze demo gry otrzymaliśmy już w 2019 roku, choć od tego czasu zdecydowano się na wiele zmian w produkcji. Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami, tytuł ma w możliwie najwierniejszy sposób oddać klimat oryginału z 2001 roku.

Zobacz także