Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyczny Risen powróci z nowym wydaniem

Dla fanów serii Gothic.

Kultowa w niektórych kręgach gra Risen od studia Piranha Bytes doczeka się nowego wydania, na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Premiera 24 stycznia przyszłego roku.

Oryginalna produkcja od premiery w 2009 roku pozostaje dostępna na PC. Pewnym rozczarowaniem będzie zapewne brak konwersji na konsole obecnej generacji, lecz debiut na PS4 i Xbox One pozwoli przynajmniej skorzystać z kompatybilności wstecznej, by uruchomić tytuły.

Zakres zmian również nie rysuje się zbyt imponująco. Mowa o pełnym wsparciu dla kontrolerów (także na PC, w ramach aktualizacji) oraz o przeprojektowanym interfejsie, lecz poza tym dostaniemy najwyraźniej wierną kopię pierwowzoru sprzed dekady.

Fani dorobku niemieckiego Piranha Bytes pamiętają zapewne, że Risen było następcą serii Gothic i doczekało się jeszcze dwóch sequeli, Risen 2: Dark Waters oraz Risen 3: Titan Lords.

Eksplorujemy wulkaniczną wyspę Farangę, terroryzowaną przez przerażające potwory. Sięgamy więc po miecz, kostur, topór lub czary, by pozbyć się zagrożenia. Zwiedzamy mniejsze i większe osiedla, wykonujemy zadania poboczne, badamy podziemne katakumby i tak dalej.

W kwestii mechaniki otrzymujemy grę action RPG w perspektywie trzeciej osoby, z rozwijaniem przeróżnych umiejętności, bronią białą i zasięgową, dwoma rodzajami magii, punktami doświadczenia i podejmowaniem wyborów.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze