Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gothic - Piranha Bytes pracuje nad elementami „potencjalnej kontynuacji serii”

Kultowy cykl powróci?

Piranha Bytes zajmuje się tworzeniem elementów kolejnej części serii Gothic - wynika z wypowiedzi szefa studia, Björna Pankratza, podczas transmisji na Twitchu.

Wywiad z deweloperem przeprowadził KaiRosenkranz, a na stronie Piranha Bytes zebrano najważniejsze informacje z rozmowy. Pankratz ujawnił, że specjalny oddział studia projektuje tak zwane assety do „potencjalnej kontynuacji Gothic”.

Assety to, w skrócie, składowe gry. Zaliczamy do nich modele 3D i 2D, efekty specjalne, misje, poziomy, lokacje, ale też muzykę, dialogi i wyświetlany tekst, czyli wszystko, co produkcja prezentuje użytkownikowi. Najczęściej jednak wspomina się o nich w kontekście elementów graficznych.

Choć informacja jest oficjalna i pochodzi od twórców kultowej serii, deweloperzy zaznaczają w wywiadzie, że aktualnie pracują nad elementami potencjalnej gry, a nie nad grą. Powstanie sequela Gothica to więc nic pewnego.

Nie podano nawet możliwego tytułu produkcji, ale niewykluczone, że twórcy zdecydowaliby się po prostu na Gothic 4. Wprawdzie powstała już stworzona przez Spellbound Entertainment gra Arcania: Gothic 4, jednak firma Nordic Games usunęła podtytuł ze względu na utratę praw do marki.

W rozmowie deweloperzy przyznali też, że studio zakończyło już prace nad wydanym pod koniec ubiegłego roku Elexem. Piranha Bytes zajmie się teraz kolejnym, nieokreślonym tytułem. Niewykluczone, że chodzi o kontynuację wspomnianej produkcji.

Ze względu na krytykę mechanizmów walki w grach Piranha Bytes, nowy tytuł może otrzymać tryb opowieści, czyli niewymagający wariant rozgrywki, skupiający się niemal wyłącznie na prezentacji historii.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Gothic 3

PC

See 2 more

Gothic II

PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze