Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

God of War Ragnarok - kim gramy

Główne postacie w grze.

W God of War Ragnarok prześledzimy dalsze losy spartiaty Kratosa oraz jego syna Arteusa. Na tej stronie wyjaśniamy, kim są główni bohaterowie.

  • Kratos - potężny spartański wojownik, który w pewnym momencie został zdradzony przez greckich bogów i wypowiedział im otwartą wojnę. Będąc zaślepiony chęcią zemsty sprowadził na rodzinną krainę kataklizm. Po tych wydarzeniach wyruszył na mroźną północ, gdzie odnalazł pozorny spokój u boku nowej żony i syna. Niestety, sielankę przerwała nagła śmierć małżonki i wplątanie się w konflikt pomiędzy nordyckimi bogami.
  • Arteus - syn Kratosa i gigantki Laufey. W pierwszej odsłonie nordyckiej sagi poznajemy go jako bojaźliwego, zagubionego chłopca. Z czasem jednak nabiera pewności siebie i nawiązuje z ojcem więź, której Kratos przez lata nie potrafił zapewnić, pozostawiając malca w dużej mierze pod opieką matki. W Ragnarok Arteus jest już starszy, lepiej wyszkolony w walce i świadomy istotnej roli w losach świata, jaką przyjdzie mu odegrać.

Oprócz tego w grze pojawi się cała plejada bogów północy, z wszechmocnym Odynem, potężnym Thorem i mądrą Freyą na czele. Nie zabraknie też pomniejszych istot, przerażających potworów i słynnych herosów ze skandynawskiej mitologii.

Następnie: God of War Ragnarok - topór Lewiatan i Ostrza Chaosu: użycie w walce

Poprzednio: God of War Ragnarok - czy jest na PC

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime i majsterkowicz-samouk.

Komentarze

More On God of War Ragnarok

Najnowsze artykuły