Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GeForce RTX 3060 sprzedawane na aukcji za 4 tys. zł - jeszcze przed premierą

Karty okazały się zbyt słabe?

  • RTX 3060 zadebiutuje dopiero za kilka dni, ale już pojawiają się oferty w sieci
  • Cena jest oczywiście mocno zawyżona - 4000 zł za sztukę
  • Niewykluczone, że nabywca zawiódł się na wydajności kart

GeForce RTX 3060, najtańsza karta graficzna nowej serii Nvidii, zadebiutuje dopiero 25 lutego, ale już pojawiła się na aukcji internauty z Białorusi. Użytkownik miał do sprzedania trzy sztuki produkcji Gigabyte, a każdą wycenił na 2800 rubli białoruskich, a więc ok. 4000 zł. Sugerowana cena GPU wynosi 1550 zł.

Strona nie jest już dostępna, ale szczegóły i zrzut ekranu zachował serwis Videocardz. Opis produktu głosił, że jedno z opakowań otworzono w celu „weryfikacji” - najprawdopodobniej wydajności „kopania” kryptowalut. Producent nie udostępnił bowiem jeszcze sterowników do RTX 3060, więc karty i tak nie można użyć do grania.

Zrzut ekranu z serwisu aukcyjnego Onliner. Źródło: Videocardz

RTX 3060 to pierwsze GPU, które Nvidia wyposażyła w specjalne ograniczenie mocy, które uruchamia się po wykryciu algorytmu do wydobywania wirtualnej waluty. Jak słusznie zauważają dziennikarze Videocardz, Białorusin najprawdopodobniej zdobył trzy sztuki kart w celu „kopania”, jednak zawiódł się na produkcie i postanowił go sprzedać. Istnieje też oczywiście możliwość, że po prostu tzw. scalper, który próbuje zarobić na trudno dostępnym sprzęcie.

Na nieszczęście internauty, zdjęcia na aukcji ujawniły numery seryjne zdobytych egzemplarzy, więc firmie Gigabyte nietrudno będzie wyśledzić, jak karty trafiły w jego ręce. Być może z tego względu strona nie jest już dostępna.

Videocardz twierdzi, że to nie jedyny przypadek związany z RTX 3060. Mimo premiery dopiero za kilka dni, dziennikarze słyszeli rzekomo o sprzedaży modelu „w niemal każdej części świata”.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze