Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GeForce GTX 1180 zadebiutuje 30 sierpnia?

Nieoficjalne informacje.

GeForce GTX 1180, a więc pierwszy model z kolejnej serii kart graficznych produkowanej przez firmę Nvidia, zadebiutuje na rynku 30 sierpnia - wynika z nieoficjalnych informacji.

Prowadzący w serwisie YouTube kanał Gamer Meld twierdzi, że od niesprecyzowanego partnera współpracującego z „Zielonymi” otrzymał wiadomość, w której poinformowano o opóźnieniu premiery kilku GPU następnej generacji. Przedstawiono też nowe terminy wydania (dzięki, PC Gamer).

Najpierw ukaże się GeForce GTX 1180 - do sprzedaży trafi ponoć 30 sierpnia. Natomiast 30 września na rynku pojawi się rzekomo GTX 1170, które najprawdopodobniej jest słabszą wersją wspomnianego modelu.

Tego samego dnia zadebiutuje podobno GTX 1180+. Nie jest jasne, czym dokładnie jest omawiane urządzenie, choć spekuluje się, że może być odpowiednikiem kart określanych dotychczas mianem Ti. Ostatnia - GTX 1160 - powinna ujrzeć światło dzienne 30 października.

Warto jednak zaznaczyć, że powyższe daty - o ile są prawdziwe - zapewne dotyczą GPU w edycji od partnera Nvidii. To oznacza, że modele referencyjne mogą ukazać się nieco wcześniej. Do doniesień należy jednak podchodzić z dystansem.

Z treści wiadomości pozyskanej przez autora kanału Gamer Meld wynika, że powodem opóźnienia premiery były zalegające zapasy kart z serii 10. Aby sprzedać wszystkie egzemplarze poprzedniej generacji urządzenia, „Zieloni” postanowili opóźnić premierę nowych podzespołów.

Szczegóły na temat GeForce GTX 1180 nie są na razie znane. Nieoficjalne informacje z maja sugerują jednak, że zaoferuje 3584 rdzeni CUDA, czyli o tysiąc więcej niż we wcześniejszym modelu. Częstotliwość taktowania GPU w standardowym trybie działania wyniesie ponoć 1405 MHz, a w wariancie Boost - 1582 MHz.

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze