FIFA 19 Wiadomości

EA Sports poinformowało o zmianie okładki gry FIFA 19. Grafikę przedstawiającą Cristiano Ronaldo zastąpiła ilustracja prezentująca wizerunek trzech „potencjalnych triumfatorów Ligi Mistrzów” - Neymara, Kevina De Bruyne i Paula Dybali.

Tryb FUT w FIFA łamie polską ustawę hazardową?

Skierowano doniesienie do Ministerstwa Finansów.

Do Ministerstwa Finansów, Służby Celnej i warszawskiego Urzędu Kontroli Skarbowej wpłynęło doniesienie na firmę Electronic Arts. Koncern łamie rzekomo polską ustawę hazardową, oferując w serii FIFA tryb FUT (dzięki, Komputer Świat).

Aktualizacja FIFA 19 obniża skuteczność przewrotek

Mniej nietypowych sytuacji na boisku.

EA Sports opublikowało nową aktualizację FIFA 19 w wersji PC (na konsole trafi później). Twórcy poprawili szereg błędów, a także znacząco obniżyli skuteczność przewrotek i wolejów w powietrzu.

Usain Bolt może trafić do FIFA 19

Jako najszybszy piłkarz w grze.

Usain Bolt, jamajski lekkoatleta i ośmiokrotny mistrz olimpijski, w 2017 roku zrezygnował z biegania na rzecz piłki nożnej. Sportowiec może niedługo rozpocząć rozgrywki w australijskiej A-league, co oznaczałoby, że trafi do FIFA 19.

FIFA 19 - wymagania na PC

Niezbyt wysokie.

Przedstawiciele firmy EA Sports zaprezentowali ostateczne wymagania sprzętowe gry FIFA 19 w wersji PC. Do uruchomienia tegorocznej odsłony piłkarskiego cyklu nie trzeba posiadać zbyt mocnego zestawu.

Gameplay z FIFA 19 przedstawia kampanię Droga do sławy

Serwis IGN opublikował zarejestrowane podczas targów Gamescom fragmenty rozgrywki z powstającej gry FIFA 19. Nagranie przedstawia ujęcia z kampanii fabularnej o nazwie Droga do sławy.

Materiał rozpoczyna przerywnik filmowy pokazujący Alexa Huntera rozmawiającego ze swoim przyjacielem Dannym Williamsem. Bohaterowie dyskutują obserwując jednocześnie transmisję z losowania drużyn do Ligi Mistrzów.

W dalszej części wideo zaprezentowano między innymi grę treningową rozegraną w szatni Realu Madryt - wyzwanie polegało na podawaniu piłki do kolegów z zespołu. Nie zabrakło też właściwego meczu, w którym „Królewscy” zmierzyli się z Manchesterem United.

Czytaj więcej...

FIFA 19 - trzy grywalne postacie w trybie Droga do sławy

Między którymi przełączymy się w dowolnym momencie.

Przedstawiciele EA Sports poinformowali, że w FIFA 19, w trybie fabularnym Droga do sławy, pokierujemy trzema bohaterami. To nowość w piłkarskim cyklu, bo do tej pory obserwowaliśmy poczynania Aleksa Huntera, a w rolę innych postaci wchodziliśmy tylko na krótki czas.

Gameplay z FIFA 19 pokazuje mecz w trybie Survival

Gameplay z FIFA 19 pokazuje mecz w trybie Survival

Strata zawodnika wraz ze strzelonym golem.

Podczas transmisji z finałów tegorocznych mistrzostw świata w FIFA, pokazano przykładowy mecz rozegrany we wprowadzanym w tegorocznej odsłonie cyklu trybie Przetrwanie (w oryginale Survival).

Wariant inspirowany jest grami w stylu battle royale. Zasady zabawy są proste: drużyna, która zdobywa bramkę, jednocześnie traci losowego zawodnika. To zaś powinno - przynajmniej w teorii - wyrównać szanse w dalszej części spotkania.

W zaprezentowanym starciu zmierzyły się włoski Juventus Turyn i francuskie PSG, a każdą z drużyn kontrolowało dwóch graczy. Strzelane gole oznaczały konieczność zejścia z murawy następnych piłkarzy.

Czytaj więcej...

FIFA 19 - w grze pojawi się Przetrwanie: mecz w stylu Battle Royale

Survival, czyli zwiększenie szans przegrywającego.

W grze FIFA 19, która jest kolejną odsłoną popularnego symulatora piłki nożnej, znajdzie się specjalny tryb o nazwie Survival (w polskiej wersji językowej - Przetrwanie). Polega on na tym, że drużyna zdobywającą bramkę, traci losowego zawodnika, wyrównując tym samym - czysto teoretycznie - szanse w pozostałej części meczu.

Gameplay z gry FIFA 19 prezentuje finał Ligi Europy

Gameplay z gry FIFA 19 prezentuje finał Ligi Europy

Manchester City kontra Manchester United.

Dziennikarze serwisu USGamer opublikowali materiał prezentujący pierwsze fragmenty rozgrywki z przygotowywanej przez deweloperów z EA Sports gry FIFA 19.

Wideo przedstawia przykładowy finał Ligi Europy. W ostatnim meczu turnieju naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny z tego samego angielskiego miasta - Manchester City oraz Manchester United.

W filmie pokazano także wprowadzany w tegorocznej odsłonie cyklu system dynamicznej taktyki umożliwiający tworzenie różnych ustawień. Pomiędzy formacjami gracze następnie przełączą się wciskając odpowiedni przycisk kierunkowy na padzie.

Czytaj więcej...

W ciągu ostatnich miesięcy coraz częściej zauważamy charakterystyczne tańce z Fortnite jako celebrację po strzelonych golach w profesjonalnych meczach piłkarskich. EA Sports chce zaimplementować cieszynki do FIFA 19, aby zachować zgodność z rzeczywistością.

W FIFA 19 zabraknie systemu VAR

Twórcy twierdzą, że nie jest potrzebny.

W rozmowie z Eurogamerem dyrektor kreatywny gry FIFA 19 - Matt Prior - ujawnił, że w powstającej odsłonie piłkarskiego cyklu zabraknie znanego z prawdziwych spotkań piłki nożnej systemu VAR.