FIFA 19 Poradniki

FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Sztuczki, cieszynki, porady, najlepsi piłkarze, taktyka, FUT i nowości.

Witamy w solucji i poradniku do FIFA 19. Znajdziesz tu przede wszystkim listy najlepszych piłkarzy, porady dotyczące rozgrywki, ustawień taktycznych, obsługi gry, a także nowości w trybie FUT i oczywiście opis kontynuacji wątku Alexa Huntera, czyli trybu Droga do sławy.

FIFA 19 - trening: podania

Podaj piłkę, by sięgnęła adresata.

Zestaw ćwiczeń związanych z podaniami różnego typu jest niemal najliczniejszy spośród wszystkich gier treningowych w FIFA 19. Obejmuje zarówno proste „klepanie” piłki, jak również podania prostopadłe, górą, a także dośrodkowania w wyznaczone miejsce.

FIFA 19 - trening: strzelanie

Ćwiczenia wykańczania akcji.

Na poprzednich stronach poradnika zajmowaliśmy się innymi aspektami treningu - dryblingiem i obroną. Sęk w tym, że nawet z najskuteczniejszą obroną świata, do zwycięstwa potrzebne są także bramki. W tym celu warto poświęcić nieco uwagi na najważniejszy tego aspekt, czyli same strzały.

FIFA 19 - trening: obrona

Jak odpierać ataki rywala i bronić bramkarzem.

Podobno piękną ofensywą sprzedaje się bilety, ale to skuteczne defensywa wygrywa mistrzostwa. Trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza obserwując dzisiejszą piłkę nożną. Co prawda aby wygrać w FIFA 19 należy także strzelać bramki, ale co jeśli trafimy na rywala znacznie od nas lepszego?

FIFA 19 - trening: drybling

Podstawowy i zaawansowany drybling.

Drybling - czyli kontrolowanie piłki i poruszanie się z nią przy nodze - w FIFA 19 to bardzo ważny aspekt. Gra w bardzo mocny sposób stawia na pojedynki jeden na jednego, które w tegorocznej odsłonie serii przeszły sporą metamorfozę, stając się dużo bardziej fizycznymi.

Każdy był kiedyś początkującym graczem i zapewne doskonale pamięta uczucie, jakie towarzyszy pierwszym krokom stawianym w nowym środowisku. Początki mogą być trudne również w FIFA 19, szczególnie jeśli nikt nie zaprezentuje ci pewnych ogólnych zasad dotyczących rozgrywki.

Nie ma co ukrywać - nowoczesna piłka nożna to biznes, a więc sport opierający się w dużej mierze na pieniądzach. Tylko kluby, które mają odpowiednią ilość środków na koncie mogą pomyśleć o wykupieniu takich gwiazd futbolu, jak Neymar, Ronaldo czy Messi.

FIFA 19 - Droga do sławy: rozdział 4 - Zaćmienie (zakończenie)

Finał Ligi Mistrzów i Mistrzostw Świata.

Zaraz po zakończeniu trzeciego rozdziału, czyli Kursu kolizyjnego, przechodzimy do postaci Kim Hunter, która - jeśli udało ci się odnosić sukcesy wcześniej - jest już przygotowana do finału Mistrzostw Świata kobiet. Całość rozpoczyna się od motywującego przemówienia trenerki w szatni.

FIFA 19 - Droga do sławy: rozdział 3 - Kurs kolizyjny, cz. 2

Gramy o mistrzostwa krajów i walczymy o wielkie finały.

Na poprzedniej stronie rozpoczęliśmy opis trzeciego rozdziału, Kurs kolizyjny. Atmosfera wokół Alexa Huntera robi się coraz gęstsza, a menadżer daje mu jasno do zrozumienia, że powinien być bardziej skupiony na grze, a nie na aktywnościach poza boiskiem.

FIFA 19 - zawodnicy z najlepszym podaniem

Celność, siła i szybkość.

Podawanie to jedna z najbardziej podstawowych umiejętności, zarówno jeśli mówimy o prawdziwej grze, jak i serii FIFA. Dobrym rozegraniem w środku pola łatwo jest zgubić i oszukać innych zawodników - szczególnie takich, którzy biegną wprost na przeciwnika przy piłce i starają się mu odebrać futbolówkę, zamiast próbować kryć jego kolegów.

FIFA 19 FUT (Ultimate Team) - wszystkie Ikony

Pełna lista legendarnych piłkarzy.

W trybie Ultimate Team kompletujemy swoją drużynę, dołączając do niej zarówno zawodników grających obecnie, jak i piłkarzy z przeszłości, którzy zapisali się w historii futbolu. Ci legendarni sportowcy nazywani są w serii FIFA Ikonami.

FIFA 19 - najlepsi piłkarze ligi niemieckiej (Bundesliga)

Napastnicy, skrzydłowi, pomocnicy, obrońcy, bramkarze.

Najwyższa klasa futbolowych rozgrywek w Niemczech - Bundesliga - jest jedną z najchętniej oglądanych i zarazem najpopularniejszych na świecie. Z powodu wielu rodaków w niemieckich klubach, rozgrywki cieszą się dużym powodzeniem również w Polsce. Niemiecka piłka jeszcze do niedawna kojarzyła się z prostotą i skutecznością, jednak nieustannie przechodzi zmiany.

FIFA 19 - Droga do sławy: rozdział 2 - Siła presji, cz. 2

Danny Williams mierzy się z własnym bratem, a Kim rozgrywa debiut w Mistrzostwach Świata.

Kontynuację drugiego rozdziału Drogi do sławy w FIFA 19 zaczynamy od dalszej części wątku Danny'ego Williamsa, który rozgrywa kolejny - bardzo ważny - mecz w Lidze Mistrzów. W ramach spotkania z francuskim PSG, jeden z głównych bohaterów Drogi do sławy zmierzy się bowiem z własnym bratem.

FIFA 19 - najlepsi piłkarze ligi hiszpańskiej (La Liga)

Napastnicy, skrzydłowi, pomocnicy, obrońcy, bramkarze.

Hiszpańskie rozgrywki nie są tak dynamiczne, jak angielskie, ale to nie znaczy, że nie zapewniają odpowiedniej dawki emocji. Hiszpańscy zawodnicy wykorzystują głównie technikę i taktykę oraz metodę dłuższego rozgrywania piłki. Nie brak też szybkich kontrataków i wysokiego pressingu.

FIFA 19 - najlepsi piłkarze ligi angielskiej (Premier League)

Napastnicy, skrzydłowi, pomocnicy, obrońcy, bramkarze.

Piłka nożna z Wielkiej Brytanii charakteryzuje się szybką rozgrywką i pozostawianiem dużej ilości miejsca wokół zawodników. To również nierzadko ostra gra fizyczna oraz wysokie tempo i szybkie kontry. Nic dziwnego, że Premier League to najchętniej oglądana liga sportowa na świecie.

FIFA 19 - Droga do sławy: rozdział 2 - Siła presji

Alex Hunter trafia do Realu Madryt.

Pierwszy rozdział gry, Wschodzące gwiazdy, był swoistym wprowadzeniem w historie trójki bohaterów. Od tej pory możesz w każdym momencie zmieniać postać, którą rozgrywasz, choć gra sugerować będzie właściwy wybór, dzięki któremu w najlepszy sposób poznasz całą fabułę Drogi do sławy w grze FIFA 19.

FIFA 19 - jak dbać o kondycję i morale

Piłkarze pełni energii.

Talent piłkarzy to nie wszystko, co liczy się na boisku. Równie ważne jest ich fizyczne przygotowanie. Nawet najlepsi zawodnicy zdadzą się na nic, jeżeli nie mają dobrej kondycji. Wtedy łatwo jest przegrać nawet z niższym o klasę przeciwnikiem.

FIFA 19 - najlepsze ustawienia kamery

Lepsza orientacja na boisku.

FIFA 19 to gra, która opiera się na orientacji. W każdej sekundzie przetwarzasz dużo informacji: gdzie znajdują się twoi zawodnicy, z której strony nadciąga zagrożenie, które miejsca boiska można wykorzystać. Właśnie dlatego najlepsze ustawienie kamery pozwoli ci najlepiej reagować na sytuacje na ekranie.

FIFA 19 - skład i formacje, najlepsze taktyki

Ustawienia zawodników, które pomogą w zwycięstwie.

W piłce nożnej bardzo ważne jest, aby nie spoczywać na laurach i nie przestawać się rozwijać. To dynamiczny sport, w którym piłkarze nieustannie budują swoje relacje i razem stają się coraz lepsi. Znalazło to swoje odbicie również w grze FIFA 19.

FIFA 19 - wszyscy 5-gwiazdkowi zawodnicy

Pełna lista mistrzów sztuczek.

Piłka nożna to nie tylko rozważna, taktyczna gra, ale także zabawa futbolówką. Najlepiej prezentują to piłkarze obdarowani wyjątkową zdolnością kontroli piłki. To właśnie oni potrafią wykrzesać z niej trochę magii, którą czasem pokazują na boisku.

FIFA 19 - najlepsi piłkarze i zawodnicy

W kogo warto inwestować?

Prowadząc drużynę, niezależnie od tego czy grasz w tryb kariery, czy może FUT, w składzie zawsze chcesz mieć najlepszych piłkarzy. Tyczy się to także gry FIFA 19, w której skład powinieneś budować na podstawie swoich zapotrzebowani i zgodnie ze stylem gry.

FIFA 19 FUT (Ultimate Team) - idealne zgranie

Co wpływa na zgranie między zawodnikami.

Tryby FUT (FIFA Ultimate Team) to warianty, w których tworzymy zespół marzeń, składający się z piłkarzy przynależących do różnych lig i narodowości. To nie lada wyzwanie, bo nie tak łatwo uzyskać gwiazdy futbolu.

FIFA 19 - własne zasady: Przetrwanie

Jak włączyć i na czym polega tryb Survival, czyli Przetrwania.

Wiele ciekawych elementów zawitało po raz pierwszy do piłkarskiej symulacji od EA. W ramach nowości w FIFA 19 znajdziemy także wyjątkowe opcje rozegrania szybkiego meczu.

FIFA 19 - najlepsi pomocnicy

Mistrzowie środka boiska.

Choć to napastnicy są głównymi gwiazdami futbolu i idolami młodych miłośników piłki nożnej, pomocnicy często umożliwiają im strzelenie gola, wypracowując dobrą pozycję lub dostrzegając wysuwającego się za linię obrony kolegę z drużyny. Nie jest więc nadużyciem, jeżeli powiemy, że pomocnicy napędzają cały zespół.

FIFA 19 - wszystkie cieszynki i celebracje po strzeleniu gola

Jak pokazać radość po zdobyciu bramki.

Niemal każdy piłkarz celebruje w swój sposób - oryginalny lub mniej - zdobycie bramki na prawdziwych piłkarskich boiskach. Także w grze FIFA 19 są dostępne cieszynki po strzeleniu gola, także te najpopularniejsze, które znamy z telewizyjnych relacji.

FIFA 19 - sztuczki techniczne i najlepsze triki

Jak wykonać trudne triki i sztuczki.

Wykonywanie sztuczek technicznych i trików w FIFA 19 nie tylko jest efektowne, ale często potrafi zmylić rywala, dzięki czemu łatwiej jest nam minąć przeciwników, aby w końcu znaleźć się pod jego bramką. Warto nauczyć się zatem chociaż kilku podstawowych trików, aby móc potem wykorzystać je na wirtualnym boisku.

FIFA 19 - rzuty karne: jak strzelać i bronić

Jak wykonać lub obronić „jedenastkę”.

Może ci się wydawać, że wykonywanie rzutów karnych to drobnostka, bo zawsze masz dużą szansę na strzelenie gola, jednak w FIFA 19 łatwo o pomyłkę. Nie pomaga fakt, że ten stały fragment gry zmienia się na przestrzeni kolejnych lat, wymuszając elastyczność i ponowne dostosowanie się.

FIFA 19 - skuteczny atak: jak strzelać gole

Najlepsze taktyki ofensywne.

Dobra defensywa i gra w środku boiska to połowa sukcesu, ale nie zajdziesz daleko, jeżeli brakuje ci wykończenia. W FIFA 19 jest cały szereg sposobów na strzelanie goli i każdy może wybierać te, które pasują do jego stylu gry.

FIFA 19 - skuteczna obrona

Jak odbierać piłkę, jak grać defensywnie.

Obrona to jeden z najważniejszych aspektów FIFA 19, a zarazem jeden z najtrudniejszych do nauczenia się. Wielu graczy doskonale radzi sobie z atakiem, zwodami i skutecznym podawaniem, ale gdy tylko tracą piłkę, nie wiedzą, jak ją szybko odzyskać.

FIFA 19 - najlepsi bramkarze

Tych bramkarzy trudno pokonać.

Pewność siebie, wzrost, szybkość i odpowiednio krótki czas reakcji - to atrybuty najlepszych bramkarzy. Utalentowany zawodnik uratuje nas z wielu opresji, dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie go do drużyny. Szczególnie, że - zazwyczaj - nie mamy nad nim kontroli.

FIFA 19 - najszybsi piłkarze

Jak przegonić oponenta.

W FIFA 19 szybkość to kluczowa kwestia. Sprawni piłkarze w drużynie pozwolą ci na wykonanie błyskawicznych kontrataków, które są jednym z najlepszych sposobów na zdobycie łatwego gola.

Jeśli chcesz stworzyć dobry zespół w FIFA 19, musisz znaleźć zawodników z wysokim potencjałem. Zawodnicy, którzy uzyskali wartość przekraczającą 90 to twój najlepszy cel. Jest jednak znacznie więcej młodych piłkarzy, na których powinieneś zwrócić uwagę.

FIFA 19 - najlepsi dryblerzy

Specjaliści od sztuczek i trików.

Umiejętność dryblingu to przydatne narzędzie, szczególnie w serii FIFA, która - choć stawia po części na symulacyjny aspekt - prezentuje też podejście bardzo zręcznościowe.

FIFA 19 - najlepsi strzelcy

Najlepiej i najmocniej strzelający zawodnicy.

Nie ma co ukrywać - piłka nożna to głównie gra w strzelanie goli. To właśnie zdobywcy bramek są największymi i najbardziej rozpoznawalnymi gwiazdami futbolu, a zarazem idolami młodych miłośników sportu.

FIFA 19 - najlepsi obrońcy i defensorzy

Zestawienie obrońców z najlepszymi statystykami.

Samym atakiem nie wygramy meczu. Kiedy tracimy piłkę, umiejętność skutecznej obrony może uratować nas od straconego gola. Nauka defensywy to podstawa, szczególnie w nowoczesnym futbolu, gdzie rola obrońcy jest coraz bardziej wymagająca.