Skip to main content

Gameplay z God of War Ragnarok prezentuje krainę krasnoludów

Machiny i piece hutnicze.

W sieci pojawił się świeży materiał z wyczekiwanego God of War Ragnarok. Wideo pozwala rzucić okiem na krainę Svartalfheim, zamieszkaną przez krasnoludy.

„God of War Ragnarok zabierze was do wcześniej niedostępnych Vanaheim, Svartalfheim i Asgardu, a także do nowych obszarów lokacji przedstawionych w poprzedniej grze” - napisała Grace Orlady z Sony Santa Monica na blogu PlayStation.

Svartalfheim w mitologii nordyckiej jest krainą położoną we wnętrzu Ziemi, pomiędzy Midgardem a Niflheimem. Ofiarowano ją krasnoludom, by nie musiały lękać się światła słonecznego. Mity opisują osiedla zadymione oparami z pieców hutniczych oraz pałace wykute w skałach.

W filmie mowa też o tym, że Kratos będzie mógł między innymi zamrażać gejzery przy pomocy Lewiatana czy wchodzić w interakcję z wieloma machinami krasnoludów. Możemy spodziewać się także złożonych zagadek środowiskowych.

God of War Ragnarok zapowiada się na więc zróżnicowaną przygodę, w trakcie której zwiedzimy wszystkie dziewięć krain znanych z nordyckiej mitologii - co potwierdził reżyser gry Eric Williams. Premiera powinna odbyć się jeszcze w tym roku.

Zobacz także