Skip to main content

FromSoftware pokazuje nowego przeciwnika z DLC do Elden Ring, a gracze snują teorie

Wygląda na bossa.

Studio FromSoftware podzieliło się nową grafiką z Elden Ring: Shadow of the Erdtree, a społeczność fanów szybko wzięła się za wnikliwą analizę. Teorii na temat tożsamości bestii jest wiele.

W Krainie Cienia czekają na ciebie przerażający wrogowie o niezgłębionej mocy” - czytamy w opisie grafiki opublikowanej w mediach społecznościowych. Bestia faktycznie wygląda całkiem przerażająca. Rogi na głowie wskazują, że mamy do czynienia z jakąś splugawioną formą Omena, a potężne, zaokrąglone ostrza nie są raczej bronią pierwszego lepszego przeciwnika, którego napotkamy w lesie.

Dociekliwi fani zebrani na forum Reddit próbują dotrzeć do tego, czym lub kim konkretnie jest nowy przeciwnik, ale ustalenie sensownej wersji nie jest proste. Część graczy uważa, że bestia ma plecy okaleczone w ten sam sposób, co Godwyn Złoty - syn pierwszego eldeńskiego władcy i półbóg, którego mogliśmy zobaczyć w intrze do „podstawki”.

Niejaki „HimB0Z0” stworzył cały oddzielny wątek, w którym zapewnia, że bestia Godwynem nie jest, ale nie sili się na bardziej złożoną argumentację. Inne popularniejsze teorie mówią o tym, że maska i powykrzywione ciało potwora przypominają nieco rycerzy Zamor - potężnych i zwinnych przeciwników, wspierających się w walcę magią lodu.

Część graczy widzi też pewne podobieństwo do bossa zaprezentowanego w zwiastunie Shadow of the Erdtree. Są podobne rogi, białe włosy i ludzkie kończyny, ale gdzie w takim razie podziały się dwa ostrza?

Może to jego wersja w drugiej fazie walki?

Na ten moment możemy być pewni jednego: projektanci z From Software dali z siebie wszystko, aby przeciwnicy z dodatku byli jeszcze bardziej koszmarni. Wystarczy tylko spojrzeć na ujawnioną niedawno grafikę, która przypomniała graczom o jednym z najgorszych oponentów w Bloodborne.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree ukaże się 21 czerwca. Reżyser gry potwierdził, że będzie to pierwsze i ostatnie rozszerzenie fabularne do gry.

Zobacz także