Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite w 2018 roku wygenerował 2,4 miliarda dolarów przychodów

Dzięki transakcjom cyfrowym.

Analitycy z firmy SuperData opublikowali raport, z którego wynika, że w 2018 roku dostępny za darmo moduł battle royale strzelanki Fortnite wygenerował 2,4 miliarda dolarów przychodów.

To najlepszy wynik, jaki osiągnięto w omawianym okresie - zarówno w segmencie gier opartych na modelu Free to Play, jak i produkcji sprzedawanych za pełną cenę. Rezultat jest oczywiście zasługą opcjonalnych transakcji cyfrowych.

Dystrybucja cyfrowa w 2018 roku wygenerowała łącznie 109,8 miliarda dolarów przychodów, czyli o 11 procent więcej niż dwanaście miesięcy wcześniej (dzięki, GamesIndustry). Eksperci podkreślają, że do wzrostu przyczynił się przede wszystkim Fortnite.

Skórki i inne przedmioty kosmetyczne to główne źródło przychodów w Fortnite

Zobacz: Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

Dobrze poradził sobie jednak również PUBG - główny konkurent produkcji od Epic Games. Cyfrowe kopie gry i mikropłatności przyniosły 1,02 mld dol., czyli najwięcej spośród tytułów dostępnych za pełną cenę (na drugim i trzecim miejscu są odpowiednio FIFA 18 i GTA 5).

Dane przedstawione przez analityków z SuperData pokrywają się z nieoficjalnymi informacjami, wedle których w 2018 roku twórcy Fortnite zarobili 3 mld dol. Dużą część kwoty deweloperzy zawdzięczali właśnie popularnej strzelance.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze