Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forspoken od Square Enix nadal powstaje - nowy gameplay w materiale AMD

Twórcy opowiadają o wykorzystaniu FidelityFX Super Resolution.

AMD opublikowało materiał, w którym twórcy Forspoken ze Square Enix opowiadają o wykorzystaniu FidelityFX Super Resolution - techniki, którą można określić jako odpowiednik DLSS od Nvidii - w powstającej grze. W filmie pokazano nowe fragmenty rozgrywki.

Nie jest to jasne, ale najpewniej gameplay zarejestrowano na PC. Wideo przedstawia między innymi przemieszczanie się po leśnym i górzystym terenie - bohaterka porusza się płynnie, używając skoków. Jest też walka oraz używanie mocy.

- W Forspoken chcemy przygotować najładniejszą oprawę graficzną w historii gier z otwartym światem. Wysoka liczba klatek na sekundę w 4K jest ważna w zapewnieniu najlepszych wrażeń z rozgrywki, ale do tego niezbędna jest precyzyjna optymalizacja - tłumaczy Takeshi Aramaki, szef odpowiedzialnego za projekt studia Luminous Productions.

Według dewelopera, opracowana przez AMD technika znacznie poprawia działanie produkcji podczas zabawy we wspomnianej rozdzielczości oraz 60 FPS. Japończyk nazywa rozwiązanie idealnym ze względu na kompatybilność z wieloma platformami i szybkość funkcjonowania.

Aramaki przekonuje, że implementacja FidelityFX Super Resolution jest bardzo łatwa - twórcy podobno wdrożyli system w ciągu jednego dnia. Szef Luminous Productions uważa, że mechanizm podniesie standardy całej branży.

Forspoken - znane wcześniej jako Project Athia - ukaże się w 2022 roku na PC i PS5. Akcję osadzono w świecie fantasy, choć najprawdopodobniej inspirowanym prawdziwym. Gracze wcielą się we Frey Holland, dziewczynę dysponującą magicznymi zdolnościami.

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze