Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Firma wydawnicza Koch Media zmienia nazwę na Plaion

Podobno łatwiejsza do wymówienia.

Firma Koch Media - część imperium Embracer - zmienia nazwę na Plaion. Słowo stanowi nawiązanie do angielskiego „Play On”, zachęcającego do zabawy.

Włodarze wyjaśniają w informacji prasowej, że nazwę wybrano, by „lepiej przedstawić to, kim jesteśmy i w jaką podróż się wybieramy”. Podmiot z główną siedzibą w Austrii kontroluje między innymi polskie Flying Wild Hog, a także wiele innych oddziałów, jak Deep Silver i Warhorse Studios.

„Od kiedy dołączyliśmy do Embracer Group w 2018 roku, nasz wzrost przyspieszył i stawaliśmy się coraz bardziej zdywersyfikowani” - zapewnia dyrektor generalny Klemens Kundratitz. „Aby odzwierciedlić ewoluujący charakter naszej działalności (...) wybraliśmy nową nazwę, lepiej pasującą do tego, kim jesteśmy i podróży, którą podejmujemy”.

W rozmowie z serwisem GamesIndustry.biz menedżer zapewnił, że rebranding nie oznacza modyfikacji strategii i Plaion nadal zamierza koncentrować się na grach. Kundratitz dodał, że część osób miała problemy z wymówieniem „Koch”, co było jedną z motywacji do zmiany. Pierwszą produkcją wydaną pod nową marką będzie Saints Row. Pasuje idealnie - to przecież reset zasłużonej serii.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze