Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 7 Rebirth - leczenie postaci

Odnawianie zdrowia.

W czasie walki w grze Final Fantasy 7 Rebirth z pewnością nie raz otrzymamy obrażenia. Przyjęcie zbyt dużej ilości obrażeń sprawi, że dana postać naszej drużyny zginie i nie będzie dostępna do momentu, aż znajdziemy sposób na jej wskrzeszenie. Na tej stronie wyjaśniamy, jak leczyć postacie.

Do podstawowego leczenia członków drużyny możemy wykorzystywać mikstury Potion. Te są stosunkowo powszechne i łatwo zgromadzić ich spory zapas poprzez przeszukiwanie pojemników i niszczenie skrzyń. Aby użyć eliksiru, musimy w czasie walki wejść do menu komend (przycisk X na kontrolerze), przełączyć się na zakładkę Items, a następnie wybrać przedmiot leczący.

Alternatywną metodą leczenia są zaklęcia - w grze podstawowy czas leczący nosi nazwę Cure i wybrane postacie mogą go używać do leczenia siebie lub innych członków drużyny. Podobnie jak w wypadku mikstur leczących, zaklęcie Cure możemy wybrac z menu komend, jednak zamiast Items, musimy wybrać zakładkę Spells.

W późniejszej części gry trafimy także na względnie rzadką miksturę Phoenix Down. Ten przedmiot może przywrócić do życia towarzyszy, którzy niestety zginęli podczas walki ze zbyt silnymi przeciwnikami.

Warto zauważyć, że po zakończeniu walki postacie nie odzyskują automatycznie utraconego zdrowia. Musimy zatem ręcznie skorzystać z mikstur leczących lub czarów, aby uzupełnić ich poziom zdrowia i przygotować do kolejnego starcia.

Następne: Final Fantasy 7 Rebirth - Assess: jak zobaczyć słabości wrogów

Spis treści: Final Fantasy 7 Rebirth - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Final Fantasy 7 Rebirth - energia, mana, ATB, MP, jak odnowić

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze