Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 - pies Torgal, rozkazy i polecenia

Jak kierować psim towarzyszem.

Od pewnego momentu fabularnego w Final Fantasy 16 za Clivem podąża pies Torgal, który staje się jego towarzyszem. Możesz wydawać Torgalowi proste polecenia, żeby wspomagał cię w walce.

Aby wydawać rozkazy Torgalowi, musisz podczas rozgrywki przełączyć się na menu rozkazów (1) widoczne w lewym dolnym rogu. Za pomocą strzłki w lewo przełączasz się właśnie między menu rozkazów, a menu skrótów do przedmiotów, które służą np. do leczenia.

Podpowiedzi wskazują ci, jakie działanie zostanie wywołane przez naciśnięcie strzałki. Opcji nie jest zbyt wiele, ale potrafią one pomóc ci w walce:

  • Poszczucie (strzałka w górę) - Torgal atakuje wroga
  • Leczenie (strzałka w prawo) - Torgal rzuca zaklęcie leczące, które uzupełnia szarą część paska zdrowia. Aby przeczytać o tym więcej, odwiedź naszą stronę o leczeniu
  • Zniszczenie (strzałka w dół) - Torgal wyrzuca wroga w powietrze. Nie działa to na większych/silniejszych przeciwników

O ile poszczucie nie jest zbyt przydatnym rozkazem, o tyle powinieneś zwrócić szczególną uwagę na pozostałe opcje. Gdy straciłeś sporo zdrowia, ale na końcu paska jest spora szara część, poproś Torgala o leczenie. Leczenie przez psa jest bardzo wolne, ale masz w tym czasie pełną swobodę ruchów, więc warto przez chwilę unikać ciosów.

Rozkaz Zniszczenia wyrzuca mniejszych wrogów w powietrze, co sprawia, że możesz na nich wykonać kombinację w powietrzu. Jednak nawet jeśli się z tym spóźnisz, to będą potrzebowali chwili, by dojść do siebie, a w czasie, gdy wstają, możesz przejść do ofensywy.

Jeśli chcesz, by gra sama wydawała Torgalowi polecenia - bez twojej ingerencji - możesz wyposażyć się w pierścień wsparcia w czas lub pierścień ataków w czas (2). Więcej informacji na naszej stronie o akcesoriach „w czas”.

Następnie: Final Fantasy 16 - sklep, kupowanie i sprzedawanie przedmiotów

Spis treści: Final Fantasy 16 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Final Fantasy 16 - zdrowie, leczenie: jak się leczyć

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Final Fantasy 16

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze