Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fear the Wolves - wczesny dostęp jeszcze w tym miesiącu

Podano wymagania sprzętowe.

Strzelanka pierwszoosobowa typu battle royale, Fear the Wolves, zadebiutuje 18 lipca w Steam Early Access - informują odpowiedzialni za grę przedstawiciele studia Vostok Games. Grę wyceniono na 19,99 dol., czyli ok. 75 zł.

Twórcy zapewniają, że zaimplementowano już wszystkie główne elementy wpływające na rozgrywkę. Produkcja otrzyma w przyszłości szereg aktualizacji, w tym nową mapę i tryb, mechanizm wychylania się zza osłony i czołgania, a także kolejne bronie, przedmioty, przeciwników i efekty pogodowe.

Wczesny dostęp dotyczy oczywiście tylko wersji PC - na PlayStation 4 i Xbox One gra pojawi się w momencie premiery pełnej wersji, czyli w 2019 roku.

Deweloperzy ujawnili ponadto wymagania sprzętowe gry, które nie należą do wygórowanych. Szczegóły poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i3-2130 3.4 GHz / AMD FX-4100 3.6 GHz
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 650 Ti / AMD Radeon R7 260 z 1 GB pamięci
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Miejsce na dysku: 16 GB
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8 lub 10

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i7-3930K 3.2 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 / Radeon R9 390 z 4 GB pamięci
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Miejsce na dysku: 16 GB
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8 lub 10
Klimat serii S.T.A.L.K.E.R. wyczuwalny

W Fear the Wolves przenosimy się w okolice elektrowni jądrowej w Czarnobylu i walczymy z innymi graczami o przetrwanie na skażonym promieniowaniem terenie. Oprócz zawodników, zagrożenie stanowią również mutanty i tytułowe wilki, więc gra skupi się na elementach PvE.

Aby przeżyć w późniejszych momentach meczu, konieczne stanie się znalezienie odpowiedniego ekwipunku, przykładowo maski gazowej i ochronnego kombinezonu. Jedną z potężniejszych broni stanowi podobno wiedza o rozmieszczeniu budynków.

Vostok Games zostało założone przez dużą część byłego GSC Game World - odpowiedzialnego za kultową już serię S.T.A.L.K.E.R. Deweloperzy, już jako nowe studio, stworzyli między innymi strzelankę Survarium.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze