Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 22 - chwastowniki: sprzęt do odchwaszczania

Jak poradzić sobie z chwastami, narzędzia do usuwania chwastów.

Chwasty to jedna z bardziej irytujących mechanik w Farming Simulator 22. Choć mechanikę tę można wyłączyć, jeśli zdecydujesz się grać w standardowych ustawieniach, przejrzyj zawartość tej strony - prezentujemy tutaj sprzęt, dzięki któremu szybko się z nimi uporasz.

Chwasty nie pojawiają się zawsze - w grze jest na to niewielka szansa. Jeśli już wyrosną, możesz wykorzystać dwa typy narzędzi, by sobie z nimi poradzić. Otwórz sklep, przejdź do zakładki Narzędzia (1) i zwróć uwagę na:

  • Chwastowniki (2) - narzędzie to przyda się we wczesnym etapie rozwoju rośliny (gdy nie widać jeszcze liści). Wtedy wystarczy przejechać przez pole, by usunąć chwasty. Nie działa to jednak w momencie, gdy roślina jest w dalszym stadium rozwoju;
  • Opryskiwacze (3) - wykorzystanie oprysku chemicznego jest wymagane w momencie, gdy roślina jest na tyle rozwinięta, że widać już liście. Przejechanie przez nią chwastownikiem nic nie da - musisz opryskać ją środkiem chwastobójczym.

Jak nietrudno się domyślić, narzędzia te warto wykorzystywać na innych etapach rozwoju roślin. Chwastowniki są znacznie tańsze i nie wymagają uzupełniania oprysków, jednak na późniejszym etapie rozwoju musisz wykorzystać opryski.

Droższe narzędzia różnią się po prostu zasięgiem - im model kosztuje więcej, tym większą część pola będziesz w stanie obrobić przy pojedynczym kursie. To z kolei skróci czas pracy - i finalnie także koszty operacji.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - przyczepy, wozy: sprzęt do transportu

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Farming Simulator 22

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Mac

Related topics
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze