Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 19 - opieka nad zwierzętami, karmienie i korzyści hodowli

Jak karmić i dbać o zwierzęta oraz jak czerpać z tego korzyści.

Po zakupie budynku przeznaczonego do hodowli zwróćmy uwagę na specjalne obszary wokół ogrodzenia. Wyznaczają one miejsce wykonywania odpowiedniej aktywności związanej z hodowlą, np. napełniania poideł lub wypompowywaniem gnojowicy.

Umiejscowienie obszarów różni się w zależności od budynku, ale możemy zauważyć pewien schemat.

Jeżeli chcemy dostarczyć zwierzętom paszę lub wodę, musimy stawić się w obszarze, który sąsiaduje po drugiej stronie ogrodzenia z karmidłem lub poidłem.

Jeżeli chcemy zaopatrzyć zwierzęta np. w trawę , musimy zaparkować specjalną przyczepę w wyznaczonym obszarze i rozpocząć wyładunek (1)za pomocą kombinacji RB + Y / R1 + trójkąt.

Aby dostarczyć wodę, potrzebujemy wieży ciśnień i cysterny. Po podłączeniu do ciągnika, jedziemy ze zbiornikiem pod wieżę ciśnień i rozpoczynamy przepompowanie wody wciskając lewy analog. Następnie podjeżdżamy do wyznaczonego obszaru i napełniamy poidło (2) kombinacją RB + Y / R1 + trójkąt.

Czystość w zagrodach utrzymujemy przez sprzątanie obszaru karmienia. Aby tego dokonać, potrzebujemy ciągnika z konsolą ładowacza, ładowaczem czołowym i szuflą uniwersalną. Następnie podjeżdżamy do miejsca, gdzie uzupełniamy paszę i staramy się napełnić szuflę odpadkami (3), które później wywozimy np. na pole przed orką.

Produkowany przez zwierzęta nawóz możemy przepompowywać do np. rozrzutnika gnojówki. W tym przypadku należy podjechać w wyznaczone miejsce obok zbiornika-szamba (4) i rozpocząć napełnianie przez wciśnięcie lewego analoga. Jeżeli stosujemy słomę jako podściółkę, krowy i świnie będą produkować obornik. W przeciwnym razie będą dostarczać nam gnojowicę.

Podściółkę ze słomy dostarczamy przy użyciu specjalnej maszyny. Otwieramy tylną klapę przyczepy, którą załadowujemy belami słomy. Po załadunku zamykamy klapę i szukamy obszaru, który umożliwi nam wyładunek słomy (5)za pomocą kombinacji RB + Y / R1 + trójkąt. Po uruchomieniu maszyna rozpocznie wyrzucanie materiału na ziemię w wyznaczonym miejscu.

Dobra produkowane przez zwierzęta pojawią się przed naszą zagrodą. Kartony z jajami możemy przenosić bez potrzeby korzystania z narzędzi i zapakować do samochodu. Cysterny, które są przystosowane do przewozu mleka, napełniamy zawartością kanek spod obory. Owcza wełna jest przechowywana na paletach (6), które przenosimy za pomocą wideł do palet.

Każdy rodzaj zwierzęcia ma inne potrzeby - np. posiadając kury dbamy tylko o paszę i porządek, a w przypadku krów musimy pamiętać o wodzie i odpowiednim pokarmie. Dodatkowo musimy pamiętać o posiadaniu odpowiednich sprzętów przed rozpoczęciem hodowli - lista wydatków jest całkiem długa.


O autorze

Martyna Wiśniewska

Contributor

Komentarze