Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani Resident Evil 4 trollują żółtodziobów. „Strzelajcie w jezioro”

Spoiler: nie strzelajcie.

Remake Resident Evil 4 odtworzył sporo rzeczy z oryginału, a jedną z nich jest easter egg związany z jeziorem i żyjącym w nim potworem, który może pożreć Leona. Sporo osób o tym nie wie, więc weterani gry Capcomu zorganizowali coś w rodzaju kampanii, która ma na celu zrobienie z żółtodziobów żartu.

Przypomnijmy: w trakcie przemierzania jednej z początkowych lokacji, jeszcze przed znalezieniem Ashley, Leon może nieco zboczyć ze ścieżki i przejść się drewnianym pomostem przy jeziorze. Oddanie kilku strzałów w taflę wody sprawi, że z głębin wyskoczy potwór, który natychmiast zabije bohatera.

Jak zauważa Kotaku, nieco inną wersję tego sekretu prezentują żartownisie w sieci. Recenzje na Steamie roją się od porad, by strzelić w jezioro, co poskutkuje otrzymaniem specjalnej nagrody. Jedni obiecują odblokowanie tajnych strojów, inni - amunicję lub broń.

Niektóre wersje żartu są dość wysublimowane i naprawdę skrzętnie przygotowane. Trudno oczekiwać od osób niezaznajomionych z tym easter eggiem, że w poniższym materiale z TikToka wyczują oszustwo. Autor pokazał nawet rzekomą nagrodę - kostium dla Leona - a także komunikat na ekranie o odblokowaniu stroju. Wszystko jest oczywiście odpowiednio zmontowane, a film podejrzanie urywa się po strzeleniu w jezioro.

@gakidx HOW TO UNLOCK A SECRET COSTUME IN RESIDENT EVIL 4 REMAKE !! #residentevil #residentevil4 #gaming #edit #fyp #fypシ #fy ♬ original sound - gaki

Zbiorowy żart jest o tyle bardziej wiarygodny, że podłączają się do niego także osoby komentujące poradę o strzelaniu w jezioro. Użytkownicy dziękują za wskazówkę i udają, że cieszą się z nagród.

Dowcip jest oczywiście nieszkodliwy i raczej wywoła uśmiech nawet na twarzach osób, które dały się nabrać. Po pożarciu przez potwora trzeba będzie jednak wczytać ostatni zapis przygody.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze