Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fałszywa informacja o pokazie PS5 wprowadza graczy w błąd

Nietypowy żart.

Na Twitterze pojawił się wpis, z którego wynika, że pokaz PS5 odbędzie się 15 lutego. Szybko okazało się jednak, że to fałszywa informacja i efekt żartu jednego z internautów.

Wiadomość opublikował wczoraj profil stylizowany na oficjalne konto marki PlayStation. Tak naprawdę nie jest jednak prowadzony przez japońskiego producenta - rzeczywista nazwa to „PlayStaton”, czyli bez „i”.

To nie jedyna poszlaka, która wskazuje, że komunikat jest fałszywy: termin 15 lutego wypada w sobotę. Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że prezentacja PS5 odbędzie się w środku weekendu.

Wielu internautów uznało jednak, że informacja pochodzi od Sony. Obecnie wpis autorstwa „PlayStation” podało dalej (retweetowało) 4598 użytkowników, a polubiło 13,4 tysiące osób. Niektórzy wprost pisali, że nie mogą doczekać się zaplanowanego pokazu.

Do tej pory ujawniono kilka podstawowych informacji o PlayStation 5, ale nie jest jasne, kiedy dokładnie urządzenie zostanie ostatecznie przedstawione. Spekuluje się jednak, że demonstracja konsoli nowej generacji może faktycznie odbyć się w tym miesiącu.

PS5 - a także Xbox Series X - zadebiutuje pod koniec 2020 roku, w okresie świątecznym, choć dokładna data premiery nie jest znana. Jedną z cech sprzętu będzie dysk SSD, który powinien znacznie skrócić czas ładowania gier.

Następnie: Czy nokaut w grach faktycznie nie zagraża życiu? Opinia lekarza

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze