Skip to main content

F1 24 - jak grać ze znajomymi

Zapraszanie do gry.

Tak jak w wypadku większości gier multiplayer, w grze F1 24 często najwięcej zabawy może dawać wspólna rozgrywka ze znajomymi. W tej odsłonie serii symulatorów od EA możemy zaprosić znajomych do rozgrywki na dwa sposoby. Poniżej przedstawiamy oba z nich.


Na tej stronie:


Kariera Dwuosobowa

Podstawowym trybem zabawy dla znajomych jest oczywiście Kariera dwuosobowa. Wejdziemy do niej, przechodząc do zakładki Kariery w menu głównym. Po wybraniu na kolejnym ekranie gry dla wielu graczy i określeniu jednego z dwóch trybów gry: Kontrakty (jazda dla różnych zespołów) lub Kooperacja (jazda dla jednego zespołu) i innych ustawień, będziemy mogli przejść do ekranu zapraszania znajomych.

Po kliknięciu w przycisk Zaproś znajomego zostanie nam wyświetlona lista wszystkich osób na naszej liście znajomych danej platformy, którzy także posiadają w swojej bibliotece grę F1 24. Po wybrani udanego znajomego możemy zaprosić go do swojej rozgrywki i rozpocząć zabawę.


Wieloosobowe Grand Prix

Nieco bardziej standardową rozgrywkę wieloosobową znajdziemy w trybie F1 World. Po przejściu do menu wyboru wyścigu należy zaznaczyć zakładkę Wieloosobowe Grand Prix. Na kolejnym ekranie możemy po lewej przeglądać istniejące pokoje gier - i na przykład umówić się ze znajomymi na dołączone do konkretnego lobby - lub po prawej utworzyć własną sesję.

W opcjach tworzenia własnej sesji gra daje nam możliwość wprowadzenia ograniczeń dołączania do pokoju. Możemy zablokować lobby w taki sposób, aby mogły do niego dołączać tylko osoby na naszej liście znajomych, albo tylko gracze, którym jako gospodarz wyślemy zaproszenie. Ewentualnie można też stworzyć sesję otwartą, w której pojawią się także inni, przypadkowi gracze. Tak czy inaczej, w każdej z powyższych zakładek możemy dołączyć do gry ze swoimi kolegami lub koleżankami.

Następnie: F1 24 - jak grać online

Spis treści: F1 24 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: F1 24 - Licencje F1 World: jak zdobyć, do czego służą

Zobacz także