Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Epic kontra Apple - proces sądowy rozpocznie się dopiero w maju

Potrwa zapewne wiele miesięcy.

Pierwszy proces w sprawie Epic Games przeciwko firmie Apple rozpocznie się 3 maja 2021 roku - poinformował PC Gamer, powołując się na dokumentację sądową.

Do tej pory odbywały się tylko przesłuchania, w których sąd zasugerował już między innymi, że twórcy Fortnite w nieuczciwy sposób wprowadzili system umożliwiający graczom na systemach iOS ominięcie prowizji dla Apple przy zakupach V-dolców.

Brak prowizji dla Apple oznaczał oczywiście niższą cenę

Wcześniej odbędą się jednak inne spotkania. Jeszcze na październik zaplanowano kolejne przesłuchanie. Co ciekawe, nie ustalono konkretnie, czy główny proces odbędzie się w tradycyjnej czy wirtualnej formie. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji pandemicznej.

Dla przypomnienia - Apple usunęło Fortnite z AppStore w sierpniu, po tym, jak Epic wprowadziło zmiany w mechanice pobierania płatności od użytkowników. Producent iPhone'ów zarzuca korporacji Tima Sweeneya między innymi kradzież prowizji oraz matactwo.

Epic z kolei złożył pozwy przeciw monopolowi i antykonsumenckim działaniom firmy Apple. Studio stara się też angażować fanów do wypowiadania się przeciw właścicielowi AppStore.

Cover image for YouTube videoNineteen Eighty-Fortnite - #FreeFortnite

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Fortnite

Android, iOS, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Mac, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze