Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Electronic Arts pracuje nad tajemniczą grą z otwartym światem

W nowym studiu.

Wygląda na to, że nowy oddział Electronic Arts w Seattle zajmie się grą z otwartym światem. Założenia produkcji zdradziło ogłoszenie o prace.

Jak doszukał się serwis Exputer, firma poszukuje bowiem starszego projektanta, który zajmie się tworzeniem specjalnych wydarzeń, na jakie natkną się gracze w tajemniczym tytule.

Taki deweloper „współpracuje z wszystkimi dyscyplinami, by pozwolić graczom odkryć bogate, ekscytujące, otwarte światy” - napisano w anonsie. Nie podano żadnych innych szczegółów, choć wymagania są spore - co najmniej osiem lat doświadczenia w branży.

Fakt istnienia studia w Seattle nie będzie większą niespodzianką. O nowym oddziale mówiło się już w październiku. Szefem jest Marcus Lehto, w przeszłości dyrektor kreatywny w Bungie, współtwórca Halo.

Ostatnio mężczyzna zajmował się strzelanką Disintegration w niezależnym studiu V1 Interactive. Sieciowa produkcja nie znalazła jednak większego zainteresowania. Serwery wyłączono, a firmę zamknięto w marcu ubiegłego roku.

Jak informowano podczas ogłoszenia rozpoczęcia działalności, firma miała skupić się na produkcjach z kamerą z oczu bohatera. Wydaje się więc, że obecnie posiadamy dwie wskazówki: otwarty świat i FPP.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze