Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Electronic Arts musi zapłacić 11 mln dol. twórcy oryginalnego Madden

Za wszystkie gry z serii, wydane do 1996 roku.

Sąd w Stanach Zjednoczony przyznał 11 mln dol. odszkodowania Robinowi Antonickowi, programiście odpowiedzialnemu za pierwszą odsłonę serii Madden Football z 1988 roku.

W oryginalnej umowie pomiędzy EA i Antonickiem znalazł się zapis mówiący o tym, że wydawca musi zapłacić nie tylko za stworzenie gry, ale także podzielić się zyskami z wszystkich następnych produkcji „czerpiących z oryginalnego Madden”.

Programista postulował, że wersje symulatora wydawane aż do roku 1996 bazowały na jego pracy, więc należy mu się stosowne odszkodowanie, powiększone o odsetki. Sąd przychylił się do tego wniosku.

To nie koniec sprawy. Sąd osobno orzeknie, czy Antonick nie powinien otrzymać swojej części zysków z wszystkich najnowszych gier serii Madden NFL, od 1997 roku do dzisiaj, które wypracowały dla EA ponad 3 mld dolarów.

Tegoroczna odsłona serii - Madden NFL 25 - ukaże się także na konsolach nowej generacji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze