Skip to main content

Elder Scrolls Online - zdrowie: jak leczyć postać

Uzdrawianie postaci, regeneracja zdrowia.

Zdrowie to najważniejszy wskaźnik twojej postaci w The Elder Scrolls Online (ESO). To od niego zależy to, czy przeżyjesz starcie z wrogiem. Z tej strony dowiesz się jak je odnawiać i utrzymać postać przy życiu.

Wskaźnik zdrowia twojej postaci jest normalnie ukryty. Pokaże się w momencie wkroczenia do walki bądź utraty punktów życia - na przykład na skutek upadku. Jest to czerwony pasek (1) u dołu ekranu.

Podczas otrzymywania obrażeń, pasek będzie się systematycznie uszczuplał. Gdy zejdzie do zera, postać zostanie zabita i konieczne będzie jej wskrzeszenie - czy to w mieście, za pomocą kamienia duszy czy z pomocą innego gracza.

By temu zapobiec możesz wykorzystać kilka rzeczy. Są to:

  • Umiejętności postaci. Część z nich pozwala uzdrawiać siebie bądź sojusznika. Mogą to być umiejętności z drzewka Restoration Staff bądź te dostępne dla klasy Templar. Niektóre wzmocnienia zdolności także pozwalają na uzdrawianie - lecz tutaj na ogół wyłącznie własnej postaci;
  • Mikstury. Za pomocą mikstur (2) możesz natychmiast zregenerować sporą część utraconych punktów zdrowia postaci. Większość z nich ma jednak jakiś czas regeneracji - nie można ich więc używać jednej po drugiej.

Oprócz tego twoja postać posiada także automatyczną regenerację zdrowia. Po za walką przywróci w kilka sekund całe zdrowie, w trakcie starć efekt jest ten znacznie zmniejszony i pozwala przywrócić 1-2% całego paska zdrowia za każdą sekundę.

Monitorowanie paska zdrowia jest kluczowe, gdyż śmierć w grze jest bardzo bolesna. Jeśli nie masz kamieni dusz, by się wskrzesić, stracisz mnóstwo czasu na dotarcie do miejsca zgonu - a także utracisz wszelkie wzmocnienia, które były nałożone na postać.

Następnie: Elder Scrolls Online - stamina: wytrzymałość, jak regenerować

Spis treści: Elder Scrolls Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Elder Scrolls Online - wszystkie klasy postaci

Zobacz także