Skip to main content

Elder Scrolls Online - własny dom: jak zdobyć

Pozyskanie czterech ścian bez konieczności płacenia.

Posiadanie własnego domu to jedna z rzeczy, która wyróżnia The Elder Scrolls Online (ESO) na tle innych gier z gatunku MMORPG. Z tej strony dowiesz się jak odblokować pierwsze darmowe lokum i do jakich celów możesz je wykorzystać.

By odblokować darmowe miejsce - a także możliwość zakupu kolejnych - musisz wykonać zadanie Room to Spare. Nie przejmuj się, że je przegapisz - dodane zostanie do dziennika podczas pierwszych kilkudziesięciu minut rozgrywki.

Porozmawiaj z postacią powiązaną z zadaniem, by otrzymać pokój w gospodzie (Inn) miasta znajdującego się na wyspie, od której zacząłeś. Jeśli wybrałeś lokację z najnowszego dodatku, High Isle, będzie to The Ancient Anchor Inn - lokację domu rozpoznasz po ikonce (1) na mapie.

W ramach zadania dotrzesz do drzwi (2) - po wejściu z nimi w interakcję trafisz do swojego pierwszego własnego lokum.

W tym wypadku jest to co prawda niewielkie pomieszczenie, ale w dalszym ciągu możesz otworzyć ekran edycji (3) za pomocą widocznego na ekranie przycisku. Wyświetli się wtedy nowe okno, z poziomu którego możesz wybierać i rozstawiać przedmioty dekoracyjne wedle własnego uznania.

Same przedmioty do dekoracji zdobędziesz za wykonywanie zadań, możesz też wytworzyć je samodzielnie lub kupić od handlarzy w miastach. Ostatecznie też możesz wydać prawdziwe pieniądze w Crown Shop by tam kupić to, co potrzebujesz.

Większość przedmiotów pełni wyłącznie role dekoracyjne, lecz są też takie, za sprawą których zyskasz konkretną funkcję. Dobrym przykładem może być zwykła skrzynia (Chest), która pozwoli ci przechowywać przedmioty.

Mimo niewielkich rozmiarów, pokój ten pełni także inną funkcję - jako miejsca do teleportacji. Gdy klikniesz na wspomnianą wcześniej ikonkę na mapie, będziesz mógł przeteleportować się za darmo do jego wnętrza lub pod drzwi - nawet z wnętrza podziemia. I bez wykorzystania kapliczki.

Pamiętaj też, ze ukończenie wspomnianego na początku zadania jest wymagane, by móc kupować i odblokowywać kolejne domy w grze. Tych jest łącznie 80 i znajdziesz je w dużych miastach w świecie gry. Różnią się oczywiście wielkością - największe to prawdziwe wille.

Spis treści: Elder Scrolls Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Elder Scrolls Online - fishing: łowienie ryb, wędka

Zobacz także