Skip to main content

Elder Scrolls Online - po polsku: czy jest spolszczenie

Czy da się grać w ESO po polsku.

The Elder Scrolls Online (ESO) to MMORPG, w którym nie brakuje czytania opisów umiejętności czy zadań. Czy da się w jakiś sposób uruchomić grę po polsku, by ułatwić sobie rozgrywkę i zrozumienie tej skomplikowanej produkcji?

Niestety, na chwilę obecną nie ma oficjalnego tłumaczenia gry na język polski - i według informacji od twórców, nie ma też takiego w planach. Na szczęście możesz temu zaradzić korzystając z fanowskiego spolszczenia, które znajdziesz na stronie Skrybów Tamriel.

Po wejściu na stronę, kliknij po prostu w link ESOPL Exe (1), by rozpocząć pobieranie pakietu instalacyjnego. Po pobraniu uruchom plik i po prostu przeklikaj dalej, zachowując domyślne ustawienia.

Po instalacji uruchom grę i normalnie się zaloguj do swojego konta. Na ekranie wyboru postaci kliknij w przycisk Add-Ons (2), by przejść do okna zainstalowanych dodatków. Znajdziesz tam spolszczenie (3), które przed momentem zainstalowałeś.

Teraz po prostu wejdź do gry dowolną postacią. Od tego momentu gra będzie przetłumaczona na język polski. Jako że jest to fanowskie spolszczenie, możesz natknąć się na zadania czy opisy, które zawierają błędy bądź są w ogóle nieprzetłumaczone - większość treści jest jednak w naszym rodzimym jeżyku.

Jeśli będziesz chciał wyłączyć tłumaczenie, wróć po prostu na ekran wyboru postaci, wejdź do zakładki Add-Ons i wyłącz spolszczenie.

Spis treści: Elder Scrolls Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Elder Scrolls Online - Skyshard: do czego służy, jak zdobywać

Zobacz także