Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elder Scrolls Online nie wymaga klucza do aktywacji na konsolach

Bethesda wyjaśnia zamieszanie.

Konsolowe wersje sieciowego The Elder Scrolls Online nie będą wymagały klucza do aktywacji - wyjaśniła Bethesda, prostując wiadomość opublikowaną kilka godzin wcześniej.

W marcu zrezygnowano z abonamentu

Wczoraj wieczorem przedstawiciel firmy zapewniał, że wszystkie kopie na PlayStation 4 i Xbox One sprzedawane będą z jednorazowym kodem. Po użyciu tytuł będzie na stałe przypisany do naszego konta.

„W celu wyjaśnienia: do gry wymagany będzie unikatowy klucz rejestracyjny, a używane egzemplarze nie będą mogły go otrzymać, jeśli zostały już aktywowane” - napisano w pierwszym komunikacie.

W ten sposób skutecznie blokowana była sprzedaż używanych kopii. Bethesda zmieniła jednak swoje stanowisko i wyjaśniła, że klucze aktywacyjne nie będą wymagane.

„Pudełkowe wersje konsolowego The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited nie wymagają jednorazowej rejestracji” - napisał rzecznik firmy na Twitterze.

„Jak w przypadku każdej gry pudełkowej na PS4 i Xbox One, do weryfikacji potrzebna jest tylko płyta. Wszystkie wcześniejsze informacje w tej kwestii są błędne.”

Akcja The Elder Scrolls Online osadzona jest kilkaset lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Skyrimie. Użytkownicy zwiedzają wiele regionów kontynentu Tamriel, chronią świat przed demoniczną inwazją i biorą udział w wojnie trzech frakcji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze