Skip to main content

Elder Scrolls Online - naprawa: jak odnawiać broń i pancerz

Przywracanie ekwipunku do pełni wytrzymałości.

W The Elder Scrolls Online (ESO) jedną z najważniejszych czynności jest ciągłe wymienianie ekwipunku na lepszy. Musisz jednak przy tym pamiętać, że trzeba go także naprawiać - gdyż zużywa się w walce. Z tej strony dowiesz się jak reperować sprzęt i kiedy to robić.

Wiele elementów twojego wyposażenia ma swoją wytrzymałość. Sprawdzisz to zaznaczając przedmiot - pod jego nazwą i statystykami wyświetli się pasek stanu (1).

Wraz z otrzymywaniem przez ciebie obrażeń (pancerz) lub wyprowadzaniem ciosów (broń) będzie się on systematycznie zmniejszał.

Gdy spadnie do zera, nie będziesz mógł korzystać z danej broni czy pancerza. By móc go naprawić, możesz wykorzystać usługi handlarza - General Goods Merchant. Na mapie oznaczony jest on ikonką wagi (2).

Dotrzyj do miejsca, wejdź w interakcję z postacią i wybierz opcję Store (Merchant) (3).

Masz tutaj dwie opcje. Możesz przełączyć się do zakładki Repair (4), gdzie znajdziesz przedmioty do naprawy (5). Stąd też możesz naprawiać je pojedynczo. Jeśli chcesz zreperować cały ekwipunek, wciśnij po prostu przycisk Repair All (6) - odnowiony zostanie cały ekwipunek założony na postać.

Alternatywnie możesz też wykorzystać specjalne przedmioty, Crown Repair Kit, za sprawą których możesz naprawić ekwipunek w dowolnym miejscu, bez żadnych kosztów. Zachowaj je jednak na wyjątkową sytuację - a regularnie naprawiaj sprzęt po prostu za sprawą handlarzy.

Kiedy warto reperować ekwipunek? Jego stan nie wpływa na wydajność - musisz po prostu pilnować, by nie uległ całkowitemu uszkodzeniu.

Nie warto jednak robić tego przez pierwsze 20-30 poziomów (do osiągnięcia mniej więcej 25-30 poziomu doświadczenia). Sprzęt wymieniał będziesz często - nie zdąży się zniszczyć, zanim go zamienisz.

Następnie: Elder Scrolls Online - ekwipunek: jak powiększyć plecak

Spis treści: Elder Scrolls Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Elder Scrolls Online - lockpicking: jak otwierać zamki

Zobacz także