Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring wymagania na PC - karta graficzna, procesor, RAM

Zalecane konfiguracje sprzętowe.

Elden Ring debiutuje 24 lutego. Na Steamie pojawiły się oficjalne minimalne wymagania sprzętowe gry, które publikujemy poniżej. Artykuł ten zaktualizujemy, gdy twórcy ujawnią ostateczne, oficjalne rekomendowane wymagania na PC.

Nowa gra studia From Software powstaje na nieco ulepszonej wersji silnika, który wykorzystano przy produkcji trzeciej części Dark Souls. Dlatego też można być pewnym, że gra zadziała też w miarę dobrze na starszych komputerach.


Na tej stronie:


Elden Ring - oficjalne minimalne wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 10 lub Windows 11 w wersji 64-bitowej;
 • Procesor: Intel Core i5-8400 / AMD Ryzen 3 3300X;
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4GB;
 • Pamięć RAM: 12 GB;
 • Miejsce na dysku: 60 GB;
 • Wersja bibliotek DirectX: DirectX 12.

Elden Ring - oficjalne rekomendowane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 10 lub Windows 11 w wersji 64-bitowej;
 • Procesor: Intel Core i7-8700K lub AMD Ryzen 5 3600X;
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1070 lub AMD Radeon RX Vega 56 8 GB;
 • Pamięć RAM: 16 GB;
 • Miejsce na dysku: 60 GB;
 • Wersja bibliotek DirectX: DirectX 12.

Karta graficzna do Elden Ring

Biorąc pod uwagę korzenie silnika graficznego, którego używają twórcy - oraz jego wykorzystanie w starszych grach studia From Software - można zakładać, że wymagania dotyczące GPU nie ulegną dużej zmianie.

Model GTX 1070 wydaje się idealny do gry w 1080p lub nawet 1440p, zależnie od tego, czy zależy nam na stałej wartości 60 klatek na sekundę. Model GTX 1060 (choć pewnie też i starsze modele) czy alternatywa od AMD w wymaganiach minimalnych wystarczą najpewniej do gry w 30 FPS maksymalnie w rozdzielczości Full HD.


Procesor do Elden Ring

Elden Ring nie oferuje skomplikowanych systemów destrukcji czy też zaawansowanych mechanik sztucznej inteligencji - a to właśnie takie elementy są najbardziej obciążające dla CPU.

Wydaje się więc, że procesory wymienione powyżej - w tym Intel i5 8400 z konfiguracji minimalnej - bez problemu pozwolą na płynną rozgrywkę.


Pamięć RAM

Patrząc na oprawę Elden Ring nie mamy wątpliwości, że wymienione 12 GB pamięci RAM są w zupełności wystarczające dla Elden Ring. Podejrzewamy nawet, że przy tej ilości pamięci też będziemy w stanie osiągnąć poziom 60 klatek na sekundę.

Gry From Software nigdy nie były szczególnie wymagające w zakresie RAM-u, dlatego 16 GB w wymaganiach zalecanych wydaje się nieco niezrozumiałe.


Miejsce na dysku

Tak jak podejrzewaliśmy, biorąc pod uwagę wcześniejsze gry From Software: Elden Ring nie zajmie aż 150 GB na dysku twardym. Zgodnie z naszymi sugestiami, wersja PC potrzebuje około 60 GB wolnej przestrzeni.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Elden Ring

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze