Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring to jedna z najlepiej ocenianych gier w historii

Ale co z wersją PC?

Wczorajsze recenzje Elden Ring opisują produkcję ocierającą się o doskonałość, z maksymalnymi notami w wielu renomowanych publikacjach. To jedna z najlepiej ocenianych gier w historii.

Kolejne opinie wciąż spływają, lecz obecna średnia w serwisie Metacritic wynosi 97 punktów dla wersji PlayStation 5. To osiemnaste miejsce, jeśli wziąć pod uwagę całą bazę danych, za Red Dead Redemption 2 czy The Legend of Zelda: Breath of the Wild, z którego gra czerpie inspiracje.

Jeśli spojrzeć tylko na PS5, gra studia FromSoftware jest już najlepiej ocenianą pozycją dostępną na tej platformie. Identycznie jest na Xbox Series X, choć tutaj średnia jest nieco niższa - 95 punktów.

Zobacz na YouTube

Podobny w założeniach serwis zbierający recenzje z całej sieci - OpenCritic - plasuje Elden Ring na drugim miejscu wszech czasów, za Super Mario Odyssey na Switch. Średnia punktowa wynosi 96.

Jak można się domyślać, także tutaj przełączenie na poszczególne platformy daje już grze pierwsze miejsce, zarówno na PS5, jaki na Xbox Series X. OpenCritic wydaje się być nieco bardziej wiarygodny, zestawiając aż 112 recenzji - to prawie dwa razy więcej niż Metacritic.

Pewną łyżką dziegciu w beczce miodu może być fakt, że zdecydowana większość opinii bazuje właśnie na wersjach konsolowych, podczas gdy w sieci można już znaleźć wzmianki o rzekomych problemach z wydajnością na PC.

Elden Ring to także wyjątkowo obszerna i rozbudowana pozycja, wymagająca wielu godzin na dokładne poznanie, podczas gdy klucze recenzenckie trafiły do redakcji około tydzień temu.

Zobacz także: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Elden Ring

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze