Skip to main content

Elden Ring otrzyma planszówkę. Start zbiórki już niebawem

Soulsy dla całej rodziny.

Do stale rosnącego grona planszówkowych adaptacji gier dołączy Elden Ring. Za projekt odpowiada Steamforged Games, a już niedługo wystartuje poświęcona mu zbiórka na Kickstarterze.

W Elden Ring: The Board Game wcielimy się w postać Zmatowiałego, przemierzającego opuszczone Ziemie Pomiędzy. W przeciwieństwie do pierwowzoru, na wyprawę będziemy mogli udać się sami lub w towarzystwie maksymalnie trzech innych graczy.

Podczas rozgrywki skupimy się na eksploracji oraz walce ze znanymi z Elden Ring przeciwnikami. Co ciekawe, system starć nie będzie oparty na rzutach kośćmi, lecz umiejętnościach strategicznego myślenia oraz adaptacji do sytuacji.

Planszówkę tworzy Steamforged Games, znane z wyprodukowania Dark Souls: The Board Game, które w 2016 roku zaliczyło jedną z najbardziej udanych akcji w historii Kickstartera, zdobywając wsparcie w postaci ponad pięciu milionów dolarów.

Twórcy nie ujawnili jeszcze daty rozpoczęcia zbiórki na Elden Ring: The Board Game, jednak na poświęconej jej stronie widnieje informacja, że wystartuje ona już niedługo.

Zobacz także