Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring krytykowane przez twórców z Ubisoftu i Guerilla Games

„Moje życie to kłamstwo”.

Elden Ring zbiera wysokie noty i obecnie jest jedną z najlepiej ocenianych gier. Nie wszyscy zgadzają się jednak z pochlebnymi opiniami - produkcję studia From Software skrytykowało kilku deweloperów.

Niedawno uwagę internautów zwróciła dyskusja pomiędzy trzema twórcami gier na Twitterze. Wymianę wpisów rozpoczął Ahmad Salama - projektant interfejsu użytkownika, obecnie pracujący w Ubisofcie, a wcześniej między innymi w studiu DICE.

Fakt, że średnia ocen Elden Ring na Metacritic to 97 procent dowodzi, że recenzenci nie przejmują się interfejsem użytkownika. Moje życie to kłamstwo” - napisał deweloper. Odniósł się tym samym do zarzutów, jakoby interfejs tytułu był zbyt ubogi, a co za tym idzie nieintuicyjny.

Wpisy deweloperów na Twitterze

Wygląda na to, że nie przejmują się też grafiką na PC, stabilnością i wydajnością” - dodała niejaka Rebecca Fernandez O'Shea ze studia Nixxen Software, które specjalizuje się w przenoszeniu produkcji na komputery.

Ani sposobem projektowania zadań” - dorzucił Blake Rebouche, starszy projektant misji w Guerilla Games, czyli zespole odpowiedzialnym za wydane niedawno Horizon Forbidden West.

Cover image for YouTube videoElden Ring - Recenzja

Wymiana opinii między deweloperami nie spodobała się internautom, którzy niezadowolenie wyrazili w mediach społecznościowych. Niektórzy zarzucali twórcom brak profesjonalizmu, ale pojawiły się też oskarżenia o zazdrość z faktu, że Elden Ring zdobywa lepsze oceny niż tytuły, przy których pracowali wspomniani autorzy.

Krytyka była na tyle duża, że Salama, O'Shea i Rebouche ustawili swoje profile na Twitterze jako prywatne - teraz tylko zaakceptowani użytkownicy mogą śledzić wpisy publikowane przez wymienioną trójkę.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Elden Ring

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze