Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Eidos Montreal kreuje Deus Ex: Universe - powstaje gra na PC i nowe konsole

W przyszłości także książki i aplikacje mobilne.

Eidos Montreal ogłosiło, że zajmuje się produkcją nowej gry w cyberpunkowym uniwersum Deus Ex. Tytuł zmierza na PC i konsole nowej generacji.

Tytuł będzie pierwszą produkcją wydaną w ramach Deus Ex: Universe. Budowane uniwersum umożliwi deweloperom „regularne dostarczenie zawartości rozszerzającej świat oraz wykreowanie tajemniczego spisku, który obejmie kilka połączonych produkcji ze świata Deus Ex, tworząc bardziej wiarogodne i bogatsze doświadczenie” - tłumaczy na firmowym blogu David Anfossi, szef Eidos Montreal.

Według opublikowanych informacji, Universe obejmie w przyszłości także inne platformy i media, takie jak smartfony, tablety, książki czy komiksy.

„Z przyjemnością potwierdzam, że ruszyła produkcja nowego tytułu na PC i konsole nowej generacji. Jesteśmy wszyscy mocno podekscytowani. Większość zespołu odpowiedzialnego za Deus Ex: Human Revolution zajmuje się projektem.”

„Budowa świata wykreowanego na potrzeby Deus Ex: Human Revolution zajęła nam lata i ważne dla nas było, by zatrzymać zdobytą wiedzę wewnątrz serii” - napisał Anfossi o ponownym zaangażowaniu twórców ciepło przyjętej gry z 2011 roku.

Menedżer potwierdził także, że Deus Ex: Human Revolution zadebiutuje w wersji reżyserskiej 25 października, na Wii U, PS3, X360 i PC.

Poniżej pierwsza grafika koncepcyjna z Deus Ex: Universe.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze