Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Egzorcysta: Wyznawca” na nowym zwiastunie. Przyspieszono datę premiery horroru

Kolejny rozdział kultowej historii.

Universal Pictures pokazało kolejny zwiastun horroru „Egzorcysta: Wyznawca” (z ang. „The Exorcist: Believer”), będącego oficjalnym rebootem i zarazem sequelem słynnego filmu Williama Friedkina. Co więcej, wytwórnia przyspieszyła o tydzień premierę produkcji, więc pojawi się w kinach już 6 października.

Reżyserem projektu jest David Gordon Green. Filmowiec ma za zadanie wskrzesić kultową markę na podobnej zasadzie, jaką kierował się, realizując trylogię „Halloween”, „Halloween zabija” i „Halloween: Finał”. W praktyce otrzymamy więc także trzy obrazy, inspirowane oryginalną opowieścią Friedkina z 1973 roku.

Akcja horroru „Egzorcysta: Wyznawca” rozgrywa się wiele lat po wydarzeniach z pierwowzoru

Jeśli chodzi o fabułę, „Egzorcysta: Wyznawca” opowie historię Victora Fieldinga (Leslie Odom Jr.), który 12 lat temu stracił ciężarną żonę w wyniku trzęsienia ziemi na Haiti. Mężczyzna od tamtej pory samotnie wychowuje córkę - Angelę. Pewnego dnia dziewczynka wraz ze swoją przyjaciółką Katherine znikają w lesie, aby po trzech dniach wrócić, nie pamiętając, co się z nimi dokładnie przez ten czas działo.

Wywołuje to łańcuch wydarzeń, które zmuszają Victora do stawienia czoła ponadnaturalnemu złu. Pomocy szuka u Chris MacNeil (w tej roli ponownie wystąpi Ellen Burstyn). Kobieta przed laty przeszła to samo ze swoją córką, Regan.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze