Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA wyjaśnia, dlaczego FIFA 21 nie przeniesie wszystkich postępów na PS5 i Xbox Series X/S

"Musieliśmy pójść na kompromisy".
  • Na nowe konsole przeniesiemy tylko postępy z Ultimate Team i Volty
  • Problemem jest, że dane z większości trybów nie są przechowywane na serwerach

Nabywcy FIFA 21 na PS4 i Xbox One otrzymają bezpłatny upgrade do wersji PS5 i Xbox Series X/S, ale zgodnie z wcześniej ujawnionymi informacjami, nie wszystkie postępy w rozgrywce przeniosą się na nowe konsole. Teraz EA wyjaśnia, dlaczego.

Na urządzenia następnej generacji przetransferujemy zapisy rozgrywki z ulicznego trybu Volta oraz elementy z Ultimate Team, w tym karty graczy i przedmiotów oraz żetony, punkty FIFA, a także informacje o rozegranych meczach i rankingach. Przy zmianie platformy utracimy jednak progres z pozostałych modułów - kariery, wirtualnych klubów i sezonów.

O wyjaśnienie przyczyn braku opcji przeniesienia wszystkich postępów na PS5 i Xbox Series X/S nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera zapytali producenta wykonawczego tegorocznej odsłony piłkarskiego cyklu - Aarona McHardy'ego.

Nabywcy FIFA 21 na PS4 lub Xbox One otrzymają upgrade na nowe konsole

- Kiedy zaczęliśmy pracę nad wersją gry na konsole nowej generacji, musieliśmy pójść na kompromisy. Postanowiliśmy więc, że czas niezbędny na przygotowanie możliwości przetransferowania progresji ze wszystkich trybów lepiej wykorzystamy na opracowanie nowych funkcji i ulepszeń całej produkcji, w tym uwzględniając opinie graczy - wyjaśnia.

- Jako że Volta i FUT to moduły przechowujące dane na serwerach, uznaliśmy, że warto skupić się tylko na możliwości przeniesienia postępów z obu wymienionych wariantów - dodaje McHardy.

Innymi słowy, twórcy mają problem z transferem postępów zawartych w zapisach rozgrywki zlokalizowanych na konsoli. Podobny kłopot mają autorzy Dirt 5 na platformach PlayStation - na nowych urządzeniach nie stracimy tylko torów zaprojektowanych w edytorze, bo znajdują się na serwerach.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze