Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dirt 5 nie przeniesie postępów i zapisów rozgrywki z PS4 na PS5

Poza trasami stworzonymi w edytorze.

Codemasters poinformowało, że Dirt 5 nie pozwoli graczom użyć zapisów rozgrywki z PS4 na PS5.

„Na platformach PlayStation przenieść można trasy stworzone w trybie Playgrounds, ale innych postępów w zabawie (zmagania w trybie kariery, zgromadzona waluta i malowania aut) nie można” - napisali twórcy gry na Twitterze, odpowiadając na pytanie jednego z fanów.

Przyczyn nie podano, ale przedstawiciele Codemasters przypomnieli, że inaczej jest w przypadku konsol Microsoftu - pojawi się opcja wykorzystania zapisów rozgrywki z Xbox One na Xbox Series X/S.

Brak możliwości przeniesienia postępów na platformach Sony dotyczy jednak najprawdopodobniej transferu do wersji PS5 po upgradzie, który nabywcy wydania na starsze urządzenie otrzymają za darmo.

Produkcja studia Codemasters nie jest pierwszą, która nie pozwoli użyć zapisów z PlayStation 4 na sprzęt nowej generacji - niedawno poinformowano, że wspomnianej opcji zabraknie w Yakuza: Like a Dragon.

Dirt 5 ukaże się 6 listopada na PC, PS4 i Xbox One, a 10 listopada na Xbox Series X/S. Dokładnej daty premiery wersji PS5 nie ujawniono, ale też powinna zadebiutować w przyszłym miesiącu.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły