Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA Sports FC 24 - poradnik i najlepsze porady

Rankingi, sztuczki, najlepsze ustawienia i Ultimate Team.

Witajcie! Przed wami poradnik do EA Sports FC 24 (FIFA 24). Piłkarska seria Electronic Arts zmienia tytuł przez kwestie licencyjne, ale to wciąż ten sam symulator futbolu, który dobrze znamy.

Przygotowaliśmy szereg wskazówek odnośnie najlepszych ustawień, trybu Ultimate Team oraz cieszynek i sztuczek technicznych. Znajdziesz tu też rankigi najlepszych piłkarzy na różnych pozycjach i w najważniejszych światowych ligach, abyś mógł stworzyć drużynę marzeń.

Życzymy przyjemnej lektury i jak najwięcej pięknych goli w EA Sports FC 24!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Rankingi i mechanika

Wybieraj takich zawodników, którzy cię nie zawiodą. Dzięki poniższym rankingom masz szansę ułożyć sobie drużynę, która cię nie zawiedzie.

Wkrótce aktualizacja.


Triki, sztuczki techniczne i cieszynki

Sztuczki to nie tylko forma popisu, ale też świetny sposób na ominięcie oponenta. Gdy już zdobędziesz bramkę, warto też wyrazić radość w unikalny sposób.

Wkrótce aktualizacja.


Ustawienia i kwestie techniczne

Jak ustawić kamerę i asysty, gdzie zmienia się komentarz i czy gra obsługuje crossplay - w tej sekcji znajdziesz odpowiedzi na tego typu pytania.

Wkrótce aktualizacja.


Porady na start

- Pamiętaj, że w trybie szybkiego meczu powtórka służy nie tylko do... oglądania powtórek. Możesz też cofnąć czas i wybrać miejsce, z którego chcesz ponownie rozegrać akcję, która ci nie wyszła.

- Pracuj ciałem! Przytrzymaj L2/LT, by osłaniać piłkę, np. by poczekać na lepszy moment na podanie.

- Utrzymanie pędu to klucz do sukcesu. Rozpędzonych skrzydłowych czy napastników właściwie nie da się dogonić.

- Używaj kontrolowanego sprintu (R1/RB). Dzięki niemu twój piłkarz będzie biegł półsprintem, z piłką blisko nogi. Dodatkowo R1/RB odpowiada też za precyzyjny drybling, więc możesz bez puszczania tego przycisku wymijać przeciwników w bardzo efektywny sposób.

- Nie ignoruj kobiet w trybie Ultimate Team. Są zwinne i szybkie, a to bardzo pożądane cechy w FC 24, szczególnie w ataku.

- Przed podaniem prostopadłym lub dośrodkowaniem możesz przytrzymać R1/RB, by wybrać miejsce posłania piłki za pomocą lewego analoga. To sztuczka dla nieco bardziej zaawansowanych graczy, którzy chcą sprawniej omijać linię obrony i lepiej wystawiać piłki po dośrodkowaniach w pole karne.

- Nie przesadzaj z dośrodkowaniami w pole karne ze skrzydła, bo w dalszym ciągu są one niezbyt skuteczne. Piłka dotrze do adresata tylko wtedy, jeśli nikogo przy nim nie ma.

- W sytuacji jeden na jednego z bramkarzem radzimy zejść lekko na jedną ze stron (czyli nie biec idealnie środkiem względem bramki), a następnie tuż przy bramkarzu posłać piłkę na dalszy słupek. Nawet lekkie uderzenie wystarczy, by zdobyć bramkę.

- Nie kupuj przedwcześnie paczek do trybu Ultimate Team. Poprzez zwyczajną grę i realizację wyzwań (nawet nieświadomą) zyskasz multum paczek.

- Najlepsze triki to te, które są proste do wykonania i mają krótkie animacje. Nie musisz być mistrzem sztuczek i zapamiętywać trudnych kombinacji, by sprawnie minąć oponenta.

- Pamiętaj, że im szybciej się poruszasz, tym dalej twój zawodnik wyrzuca piłkę przed nogę, a tym samym łatwiej mu ją zabrać. Nie da się dryblować podczas pełnego sprintu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

EA Sports FC 24

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze