Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA otwiera nowe studio w Los Angeles

Do prac nad grami w świecie „Gwiezdnych wojen”.

Byli pracownicy Danger Close (Medal of Honor: Warfighter) oraz twórcy „z zewnątrz” sformują w Los Angeles nowe studio pod egidą Electronic Arts - DICE LA.

Firma zajmie się produkcją gier w świecie „Gwiezdnych wojen”, ale nie wiadomo jeszcze, czy mowa o nowych seriach, czy o rozwoju już istniejących tytułów.

Również lokalizacja studia ma znaczenie - EA planuje rekrutację także wśród pracowników konkurencji. W regionie Los Angeles znajduję się dwa duże biura Activision - Treyarch oraz Infinity Ward.

- W rejonie jest dużo utalentowanych twórców i chcemy z tego skorzystać. Nie jest wielką tajemnicą, że siedzibę ma tu nasz główny konkurent - mówi Karl-Magnus Troedsson, zarządzający DICE, w rozmowie z Wall Street Journal. Do końca roku DICE LA planuje zatrudnić ponad 60 osób.

Po pozyskaniu praw do Star Wars, EA informowała, że gry w tym uniwersum stworzy Visceral Games, BioWare oraz właśnie DICE. Główny oddział firmy ze Sztokholmu zajmuje się rozwojem serii Battlefield oraz silnikiem Frostbite.

Wystarczy dodać Jar Jar Binksa i gra gotowa

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze