Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

E3 2022 anulowane. Z własną imprezą wróci za to Geoff Keighley

Nie będzie nawet transmisji.

Organizatorzy E3 oficjalnie potwierdzili, że nie zorganizują w tym roku nawet transmisji na żywo przez sieć, jak dotychczas planowano. Słynna impreza została więc w całości odwołana.

Przyszłość tegorocznego wydarzenia już w styczniu stanęła pod znakiem zapytania, gdy ESA - odpowiedzialne za organizację - z powodu zagrożenia koronawirusem odwołało część „fizyczną” targów. Pogłoski na ten temat pojawiały się już w grudniu.

Brak E3 2022 spowoduje, że już trzeci rok z rzędu impreza nie odbędzie się w Los Angeles. W ubiegłych latach pewnym zastępstwem były sieciowe wydarzenia i transmisje, lecz w tym roku zabraknie nawet tego komponentu.

Press stop

Jak zapewniono w komunikacie dla serwisu IGN, organizatorzy koncentrują całą uwagę na przyszłorocznym wydarzeniu. W 2023 roku E3 ma bowiem wrócić w pełnej formule.

Świat gier nie cierpi jednak pustki, a pozycja słynnych targów słabła już od wielu lat, jeszcze przed globalną pandemią. Geoff Keighley - jakby w odpowiedzi na odwołanie - potwierdził na Twitterze, że w czerwcu zorganizuje kolejną edycję Summer Game Fest.

Szczegóły nie są obecnie znane, lecz w ubiegłym roku Summer Game Fest było rozplanowanym na cały miesiąc wydarzeniem z licznymi zapowiedziami i transmisjami w sieci.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze