Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dyrektor ds. technicznych EA: „PS4 i Xbox One wyprzedzają PC o generację”

Zdaniem Rajata Teneja, najlepsze pecety na rynku pozostaną w tyle za nowymi konsolami.

Xbox One i PlayStation 4 przewyższają PC pod względem technologicznym - twierdzi Rajat Teneja, odpowiedzialny w Electronic Arts za sprawy techniczne.

- Architektura tych urządzeń wyprzedza najlepsze pecety na rynku o generację - napisał Teneja na swoim profilu w serwisie LinkedIn.

- Nasze benchmarki testujące wydajność audio oraz wideo wskazują na wyniki 8 - 10 razy lepsze, niż na obecnej generacji - dodał pracownik EA. - Możliwości tych platform i prędkość transferu danych właściwie usuwają potrzebę racjonowania zasobów systemowych dla silników gier.

Teneja podkreślił, że koncentracja Sony i Microsoftu na przechowywaniu danych w chmurze znacznie wpłynie na szybki rozwój gier wykorzystujących tę technologię.

- Widzimy coraz więcej przykładów wykorzystania rozgrywek międzyplatformowych. Sony pokazało możliwości chmury, pozwalające grać w tytuły z nowej platformy na konsoli PS Vita - napisał pracownik EA, cytowany przez serwis Polygon.

- Architektury zarówno PlayStation 4, jak i Xbox One stwarzają o wiele więcej szans na przenoszenie gier z telewizora na smartfony czy PC, co wpływa na wszechobecność rozgrywki.

Zobacz także: Digital Foundry: Analiza techniczna Xbox One - czy PlayStation 4 rzeczywiście jest mocniejsze?

Tagi

Komentarze