Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 dostanie jutro ulepszony system walki

Aktualizacja: Krwawa jatka jest już dostępna do pobrania.

Aktualizacja: Gut Feeling (pol. Krwawa jatka) jest już dostępne do pobrania na wszystkich platformach. Pełną listę zmian, które trafiły do gry, znajdziemy na stronie poświęconej aktualizacji.


Oryginalna wiadomość: Już jutro - 20 kwietnia - Dying Light 2 wzbogaci się o aktualizację Gut Feeling, dodającą do gry ulepszoną fizykę walki oraz opcję modyfikowania wyglądu ekwipunku. Tego samego dnia odbędzie się także specjalna transmisja, prezentująca zawartość dodatku.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gracze nie będą już musieli wybierać pomiędzy użytecznością a wyglądem ekwipunku. System transmog umożliwi zachowanie stylowego ubrania bez ryzyka utraty cennych statystyk.

Głównym punktem Gut Feeling pozostaje jednak usprawniona walka, która - zgodnie ze słowami reżysera Tymona Smektały - będzie jeszcze szybsza, brutalniejsza i bardziej nagradzająca. Sceny zaprezentowane na najnowszym zwiastunie prezentują się krwiście i efektownie, gra weszła bowiem na jeszcze wyższy poziom brutalności.

Nie zabraknie także pakietów elementów kosmetycznych, które odblokujemy podczas wydarzenia Viral Rush. Limitowany czasowo event wystartuje 20 kwietnia i potrwa do 4 maja. Nie poznaliśmy szczegółów, choć możemy się domyślać, że będzie miał jakiś związek z zombiakami. Oficjalna prezentacja nowej zawartości odbędzie się jutro o godzinie 20:00 czasu polskiego w serwisie Twitch.

To jeden z pierwszych kroków w kierunku rozwoju Dying Light 2, o których mogliśmy usłyszeć już w lutym tego roku. Kolejna duża aktualizacja - poświęcona systemowi parkour - powinna trafić do gry w czerwcu. Wciąż pozostaje także kwestia pełnoprawnego rozszerzenia fabularnego. Dodatek ma rozbudować grę o nową historię, lokację i rodzaje uzbrojenia. Premierę zaplanowano na 2023 rok.

Jednocześnie Techland wybiega planami w przyszłość, myśląc już o potencjalnej kontynuacji cyklu. Wspomniany Smektała przeprowadził w ostatnim czasie ankietę na Twitterze, pytając graczy o wymarzonego protagonistę Dying Light 3. Reżyser stanowczo zaznaczył, by nie traktować zapytania jako zapowiedzi kolejnej gry. Seria jest jednak na tyle popularna, że sequel nie byłby wielkim zaskoczeniem.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze